۴ تیر ۱۳۹۸

اپل قصد دارد رابط های لمسی و مجازی را جایگزین کیبورد در مک بوک های خود کند

اپل قصد دارد رابط های لمسی و مجازی را جایگزین کیبورد در مک بوک های خود کند

اپل در حال کار بر روی صفحه کلیدهای مک بوک است و قصد دارد رابطی لمسی و صفحه کلیدی مجازی را جایگزین کیبورد کند که بتواند به همه نیازهای کاربر در هر زمان پاسخ دهد.

یکی از اهداف اصلی اپل برای این کار ساخت صفحه کلیدی است که از نفوذ گرد و غبار عملا جلوگیری کند!

در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۸ از طرف دفتر ثبت اختراعات سه برنامه اختراع جدید توسط اپل ثبت شده است. هر سه پرونده نامی یکسان دارند تحت عنوان “دستگاه با سیستم یکپارچه رابط کاربری” و یک لیست مشابه از مخترعان!

همراه با این مضمون که چگونه کیبورد مک بوک ها را بهینه سازی کنیم و آن ها را بهبود ببخشیم!؟

در هیئت مدیره بحث و گفتگو می کنند که چگونه از یک محفظه بدنه اصلی که دارای یک صفحه شفاف تولید شده از ماده ای شفاف مانند پلاستیک یا شیشه است استفاده کنند!

در زیر این لایه شفاف سنسورهایی جاسازی شوند که هنگام لمس آنها توسط کاربر عمل کنند و کاربر به راحتی کار خود را انجام دهد!

همان قسمت یک نمایشگر را نیز شامل شود که بتواند کیبورد را از زیر روشن کند، حالات و علامت های مختلف را برای کیبورد با توجه به زبان انتخاب شده توسط کاربر فعال کند.

آن ها میخواهند کیبورد مدنظرشان به عنوان یک رابط مجازی استفاده شود و کاربر به دلخواه خودش بتواند طرح آن را تغییر دهد و شامل قسمت ها و کلیدهایی باشد که به طور معمول در صفحه کلیدها وجود ندارند. مانند دکمه های لغزنده و شماره گیری.

اپل درخواست های زیادی برای ثبت اختراع جدید به دفتر ثبت اختراعات می دهد اما بسیاری از آنها خروجی برای کاربران ندارند و نمی شود گفت که اپل حتما موفق به انجام این کار می شود. اما احتمال عملی شدن این برنامه نیز وجود دارد

ارسال نظر