آموزش استفاده از قابلیت find my iphone در مواقع ضروری

0 1,338

همه میدانیم که دیوایس های اپل و به خصوص آیفون های اپل قیمت های بالایی دارند و خود اپل هم این مسئله را قبول دارد. و خب همین قیمت بالا باعث می شود سارقان بیشتر به فکر سرقت این دیوایس ها بیفتند و یا پیش آمده که ما گوشیمونو یه جا گذاشتیم که یادمون نمیاد کجا!! ما در این پست قصد داریم آموزش استفاده از قابلیت find my iphone در مواقع ضروری خدمتتون ارائه کنیم…

با ما باشید.

اپل در سیستم عامل آی او اس قابلیت اختصاصی را با عنوان Find My iPhone ارائه کرده که با استفاده از آن کاربر می‌تواند از طریق وارد کردن مشخصات ایمیل اپل آیدی فعال در دستگاه مورد نظر نسبت به ردیابی و شناسایی مکان دقیق آن اقدام کند. این قابلیت چیزی شبیه به قابلیت Android Device Manager گوگل است.

با استفاده از قابلیت Find My iPhone می‌توانید مکان دقیق دستگاه خود را یافته و بدین صورت نسبت به پیدا کردن آن اقدام کنید. همچنین اپل قابلیتی را در آیفون‌هایش ارائه کرده که با استفاده از آن آخرین جزئیات مکانی دستگاه به سرورهای اپل گزارش می‌شود.بدین صورت در شرایط خاموش شدن آیفون، جزئیات آخرین منطقه‌ای که دستگاه در آن وجود داشته برای سرورهای اپل ارسال می‌شود.

چگونه قابلیت Find My iPhone را فعال کنیم؟

 • قبل از هرچیزی باید این قابلیت را در آیفون خود فعال کنید تا بتوانید در مواقع ضروری از آن استفاده کنید… برای اینکار نیاز دارید که یه اکانت آیکلود در دستگاه داشته باشید.
 • تو دیوایستون مسیر زیر رو طی کنید:

setting>>apple id>>icloud>>find my iphone=on

اگر اکانت آیکلود ندارید می توانید مسیر زیر را طی کنید و از اپل آیدی و پسورد خود جهت فعالسازی اکانت آیکلود اقدام کنید

setting>>accounts&passwords>>add account>>icloud

همچنین در صورت تمایل می توانید از تیم ما یک اپل آیدی معتبر و با قیمت مناسب را تهیه کنید.

telegram: @irapple

 • در این قسمت یک گزینه دیگر نیز وجود داد تحت عنوان send last location
 • با فعال کردن گزینه Send Last Location پیش از خاموش شدن آیفون، موقعیت مکانی دستگاه برای سرورهای اپل فرستاده می‌شود. فرض کنید که آیفون یا آیپدتان را گم کرده‌اید و باتری آن رو به اتمام است. در این وضعیت اگر دستگاهتان خاموش شود دیگر با استفاده از قابلیت Find My iPhone قادر به ردیابی موقعیت مکانی دستگاه نخواهید بود. اینجاست که قابلیت Send Last Location عملکرد مناسب را ارائه کرده پیش از خاموش شدن دستگاه، جزئیات آخرین موقعیت مکانی آن را برای سرورهای اپل ارسال می‌نماید. بدین صورت شانس یافتن دستگاه حتی در شرایط خاموش شدن آن هم وجود خواهد داشت.

 • نکته ی دیگری که باید در این بخش به آن توجه داشته باشیم مربوط به Location Services یا سرویس‌های مکان‌یاب آیفونتان می‌شود. موقعیت مکانی آیفون شما تا زمانی از طریق قابلیت Find My iPhone قابل ردیابی است که سرویس‌های مکان‌یاب با Location Services دستگاهتان برای این قابلیت فعال باشد. به منظور فعال کردن این قابلیت مسیر زیر رو طی کنید:

setting>>privacy>>Location Services >>find my iphone=on

 • همچنین اتصال به شبکه اینترنت هم از ملزومات ردیابی آیفون محسوب می‌شود. تا زمانی که دستگاه به شبکه اینترنت متصل باشد، می‌توانید از طریق قابلیت Find My iPhone نسبت به ردیابی موقعیت مکانی دستگاه اقدام کنید، در غیر این صورت قادر به انجام این عمل نخواهید بود. بنابراین به غیر از فعال بودن قابلیت Find My iPhone باید سه شرط اصلی دیگر هم در آیفون شما برقرار باشند تا امکان ردیابی موقعیت مکانی دستگاه فراهم آید. این سه شرط شامل روشن بودن دستگاه، فعال بودن سرویس‌های مکان‌یاب (Location Services) و اتصال به اینترنت می‌شود.

روش استفاده از find my iphone

 • برای پیدا کردن دیوایس مورد نظر و استفاده از find my iphone که همه آپشن های بالا برایش فعال است ابتدا باید از طریق یکی از مرورگرهای خود وارد سایت آیکلود شوید.
 • سپس اپل آیدی و پسورد اکانت آیکلود خود را وارد کنید.

?اگر از آیفون خود میخواهید اقدام کنید باید بعد از ورود به سایت مانند عکس پایین گزینه share (مربع) پایین صفحه را لمس و گزینه request desktop site را انتخاب کنید?

 • بعد از وارد کردن مشخصات اکانت آیکلود با صفحه ای مانند عکس پایین روبرو میشوید.

 • سپس قسمت find my iphone را لمس کرده و منتظر باشید صفحه جدید load‌ شود.
 • سپس کمی صبر کنید تا سرور موقعیت مکانی دیوایس شما را پیدا کند (در صورت خاموش بودن اینترنت دیوایس نمیتوانید اینکار را انجام دهید)
 • بعد از اتمام فرایند جستجو در بالای صفحه یک گزینه مشاهده میکنید تحت عنوان all device که با لمس آن میتوانید دیوایس هایی را که از آن اکانت آیکلود همزمان استفاده میکنن مشاهده کنید.

 • با ضربه بر روی دیوایس مورد نظر آن را انتخاب کنید.
 • سپس سمت راست صفحه پنجره ای مانند عکس پایین باز می شود که آپشن های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد.

در این پنجره سه گزینه مشاهده می کنید که کارایی های زیر را در اختیار شما قرار می دهند:

 • Erase iphone : با این گزینه میتوانید تمام اطلاعات دیوایس خود را (اعم از عکس، مخاطبین و…) از راه دور پاک کنید.
 • play sound : با لمس این گزینه دیوایس شما در هر نقطه ای که باشد صدای آژیر مانند میدهد.
 • lost mode : با انتخاب این گزینه میتوانید یک شماره تماس و متن کوتاهی را از راه دور به دیوایس خود ارسال کنید که حتی در صورت قفل بودن صفحه (و روشن بودن اینترنت) پیغام روی لاک اسکرین (صفحه قفل) ظاهر می شود و اگر کسی آیفون شما را پیدا کرد بتواند به آن شماره زنگ بزند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن