۲۶ تیر ۱۳۹۸

آغاز تولید آزمایشی چپیست A13 مورد استفاده در آیفون‌های ۲۰۱۹

آغاز تولید آزمایشی چپیست A13 مورد استفاده در آیفون‌های ۲۰۱۹

اگر خبرها را دنبال کرده باشید، احتمالاً می دانید اپل TSMC را به عنوان تأمین کننده انحصاری چیپست های آتی A13 انتخاب کرده است که در گوشی‌های آیفون امسال مورد استفاده قرار می‌گیرند. خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی خبر از آغاز قریب‌الوقوع چیپست A13 اپل داده است.

گزارش بلومبرگ حاکی از آغاز تولید آزمایشی چیپست A13 است و احتمال آغاز تولید انبوه آن از انتهای ماه میلادی جاری وجود دارد. این چیپست جدید با استفاده از فناوری ساخت ۷ نانومتری TSMC  ساخته می‌شود که از لیتوگرافی به روز EUV  بهره می‌گیرد. طبق معمول می‌توان انتظار افزایش کارایی و بهبود مصرف باتری را داشت.

طبق شایعات اپل دو گوشی پرچم‌دار جدید و همچنین یک نسخه ارتقا یافته از آیفون ۱۰R را معرفی می‌کند. بنابراین همین امسال آیفون‌های ۱۰S  و ۱۰S Max جای خود را به مدل جدیدتر می‌دهند. گفته می‌شود طراحی هر سه مدل مشابه خواهد اما در مدل پرچم‌دار شاهد دوربین پشتی سه گانه با یک لنز ultra-wide خواهیم بود. همچنین گفته می‌شود جانشین آیفون ۱۰R یک لنز تله فوتو دوم دریافت می‌کند.

از دیگر قابلیت‌های جدید آیفون‌های امسال می‌توان به امکان شارژ به یسیم تجهیزاتی چون AirPod اشاره کرد. این قابلیت مشابه آنچه که هواوی و سامسونگ در پرچم‌داران خود ارائه کرده‌اند خواهد بود و امکان سهم بری وسایل خارجی از شارژ باتری دستگاه را می‌دهد.

منبع: شهرسخت‌افزار

ارسال نظر