ترفند ویژه دور زدن محدودیت اپل برای برنامه‌های ایرانی

0 270

این خبر را به اطلاع شما دوستان رساندیم که شرکت اپل با مسدود کردن گواهینامه‌های اینترپرایز برای نرم‌افزارهای متعددی محدودیت ایجاد کرده که تعداد بسیار زیادی از سرویس‌های ایرانی در میان این ابزارها هستند. در ادامه روشی موقتی برای دور زدن سرویس‌های محبوب ایرانی که دارای نسخه تحت وب هستند را به شما دوستان آموزش می‌دهیم.

اگر مطالب اخیر ما را خوانده باشید حتماً می‌دانید که مشکلات اخیر ایجاد شده برای دسترسی به نرم‌افزارهای پر طرفداری از قبیل اسنپ، تپ سی، آپ و … تنها منحصر به این نرم‌افزارها نبوده و بسیاری از نرم‌افزارها در سراسر دنیا که از این نوع گواهینامه برای دور زدن تحریم‌های نرم‌افزاری اپ استور استفاده می‌کردند دچار مشکلاتی از این دست شده‌اند.

در حال حاضر هیچ روشی برای رفع این مشکل وجود ندارد و بهتر است فعلاً از روش‌های موقت برای دسترسی به این سرویس‌ها استفاده کنیم؛ چرا که عدم دسترسی به این نرم‌افزارها می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران ایرانی ایجاد کرده و باعث اختلال در امور گسترده‌ای شود.

راه حل موقتی که در اینجا ارائه می‌شود استفاده از نسخه تحت وب این سرویس‌هاست. در حال حاضر نرم‌افزارهایی مانند اسنپ و تپ سی نسخه‌های تحت وب استانداردی دارند که می‌توانند کارایی مانند نسخه‌های تحت iOS آنها داشته باشند ولی برای بسیاری از این سرویس‌های محدود شده همچنان راهکار جایگزینی وجود ندارد.

در این روش یک میانبر به آدرس وب اپلیکیشن این نرم‌افزارها روی صفحه خانگی گوشی شما ایجاد می‌شود که عملکردی مشابه نرم‌افزار اصلی دارد و دیگر نیاز نیست برای دسترسی به این نرم‌افزارها هر بار مرورگر گوشی را باز کرده، آدرس سایت مد نظر را وارد کرده و لاگین کنید و سپس باقی موارد را پیگیری کنید و در انتهای آموزش خواهید توانست تنها با یک کلیک وارد سایت‌های اسنپ یا تپ سی شده و درخواست سرویس کنید.

برای این منظور ابتدا مرورگر سافاری را باز می‌کنیم.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

در مرحله بعد آدرس Snapp.ir برای دسترسی به سایت اسنپ و Tap30.ir را برای دسترسی به سایت تپ سی وارد می‌کنیم. (چون این سایت‌ها نسخه هوشمند شناسایی دستگاه دارند نیاز به وارد کردن آدرس اختصاصی نسخه موبایل نیست و شما به صورت اتوماتیک به صفحه مخصوص موبایل هدایت می‌شوید).

بعد از وارد شدن به سایت در پایین صفحه دکمه Share که به شکل فلش رو به بالاست را لمس می‌کنیم.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

در این مرحله در منوی ظاهر شده گزینه Add to Home Screen را می‌زنیم.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

می‌خواهیم میانبر را بسازیم و می‌توانیم بدون انجام تغییرات خاصی دکمه Add را بزنیم.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

میانبر به سایت ایجاد شده و در صفحه خانگی دستگاه نشان داده می‌شود.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

در این مرحله کار تمام است و با کلیک کردن روی آیکون ایجاد شده وارد سایت مد نظر خود می‌شویم.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

همانطور که گفتیم برخی سرویس‌ها فاقد نسخه وب اپلیکیشن هستند و با این روش نمی‌توان به آنها دسترسی داشت. این روش حالت عمومی دارد و شما میانبر به هر سایت دیگری را می‌توانید با این تکنیک به صفحه خانگی خود اضافه کنید.

برای اطلاعات بیشتر و آگاهی بیشتر از اپلیکیشن های فعال شده ما را در کانال تلگرام ایران اپل دنبال کنید!

هرآنچه در رابطه با غیرفعال و ریوک شدن برنامه های ایرانی iOS باید بدانید!

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ