احتمال برگشت تاچ آیدی بدون دکمه هوم به آیفون ها

0 51

کمپانی اپل ممکن است در آینده سیستم احراز هویت بیومتریک مبتنی بر اثر انگشت با عنوان تاچ آیدی را برای بار دیگر به آیفون‌ها باز گرداند.

سال گذشته و مشخصاً در معرفی آیفون ایکس اپل تصمیم گرفت تا با ارائه طراحی نمایشگر بدون حاشیه، دکمه هوم و متعلقات آن یعنی تاچ آیدی را حذف کند و به جای آن از فیس آیدی استفاده کند. اپل در سال ۲۰۱۷ دو مدل آیفون ۸ و ۸ پلاس را همچنان با تاچ آیدی ارائه کرد. با این حال، شایعات حاکی از آن است که اپل در تولید تمامی مدل‌های آیفون‌های ۲۰۱۸ دکمه هوم را حذف می‌کند.

در این میان، اطلاعات مربوط به یک پتنت جدید از اپل منتشر شده است که طی آن مشخص شده که اپل تصمیم دارد تا با استفاده از روشی جدید، سنسور اثر انگشت را در زیر نمایشگر آیفون‌ها تعبیه کند. بر همین اساس، پیش بینی می‌شود که اپل در آینده نزدیک در تولید آیفون‌های آینده خود از این سیستم احراز هویت برای بار دیگر استفاده کند.

در حقیقت اپل تصمیم دارد تا حداقل در یکی از آیفون‌های ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ سنسور اثر انگشت را دقیقاً در زیر نمایشگر جا دهد و بدون حذف طراحی بدون حاشیه، امکان احراز هویت از طریق اثر انگشت را به کاربران ارائه دهد.

از زمان تولید آیفون ایکس به همراه فیس آیدی، بسیاری از کاربران و تحلیل گران از این اقدام اپل انتقاد کرده‌اند. با وجود اینکه دقت و امنیت فیس آیدی بسیار بالا است، اما مسائلی نظیر امکان استفاده چند نفر به طور هم‌زمان از یک دستگاه و همچنین باز شدن ناخواسته دستگاه از طریق فیس آیدی باعث شده تا بسیاری از کاربران سیستم احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت را کارآمدتر از فیس آیدی بدانند.

اپل در تولید ای او اس ۱۲ امکان ثبت صورت دو نفر در فیس آیدی را به کاربران ارائه داده است؛ با این حال این کمپانی به دنبال ارائه سیستم‌های احراز هویت نوین‌تر نظیر تاچ ایدی در زیر نمایشگر و همچنین ویس آیدی در دستگاه‌های آینده خود است.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ