۴ تیر ۱۳۹۸

تاچ آیدی ممکن است به آیفون‌های ۲۰۱۹ باز گردد

تاچ آیدی ممکن است به آیفون‌های ۲۰۱۹ باز گردد

شایعات منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل ممکن است در سال ۲۰۱۹ و در تولید آیفون ۲۰۱۹ تاچ آیدی را به عنوان سیستم احراز هویت جایگزین به تلفن‌های هوشمند خود باز گرداند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط یکی از تحلیلگران محصولات اپل با عنوان Jean Baptist Su اپل احتمالاً تصمیم دارد تا تاچ آیدی را امسال در کنار فیس آیدی به آیفون‌های خود بیاورد. اپل در طول دو سال گذشته توان تعبیه سنسور اثر انگشت را در زیر نمایشگر OLED نداشته است و به همین دلیل این آیفون X در سال ۲۰۱۷ و آیفون XS، XS MAX و XR را بدون این سیستم احراز هویت به بازار عرضه کرده بود. اپل در زمان حذف تاچ آیدی مجبور شد تا از یک سیستم احراز هویت جایگزین استفاده کند که در نهایت منجر به معرفی و عرضه فیس آیدی به آیفون‌ها شد.

اما حالا شرکت اپل ممکن است تصمیم داشته باشد تا با به کار گیری فناوری‌های نوین سنسور اثر انگشت را به آیفون‌های جدید بازگرداند و این بار آیفون‌های ۲۰۱۹ را به همراه دو سیستم احراز هویت بیومتریک آماده عرضه به بازار کند.

در صورت بهینه سازی و استفاده از این روش آیفون‌های ۲۰۱۹ در بخش پایینی نمایشگر تمام صفحه خود مجهز به یک سنسور برای تشخیص اثر انگشت صاحب خود خواهند شد و از آن طریق می‌توانند علاوه بر تشخیص صورت از طریق اثر انگشت نیز قفل دستگاه را برای کاربران باز کنند.

این گزارش‌ها در حالی منتشر شده است که بسیاری از تحلیلگران در مورد صحت آن شک کرده‌اند. این تحلیلگران بر این باور هستند که تعبیه تاچ آیدی در آیفون‌هایی که دارای فیس آیدی و سیستم احراز هویت مبتنی بر چهره به صورت سه بعدی هستند بی‌معنا خواهد بود و این مسئله کار بیهوده‌ای از طرف اپل به حساب میاید و ممکن است این پیش بینی هرگز به حقیقت نپیوندند.

ارسال نظر