Tom Gruber آخرین بازمانده ی گروه مخترع Siri از اپل بازنشسته میشود.

Tom Gruber پنجاه و نه ساله که به عنوان رییس بخش "توسعه ی پیشرفته سیری" خدمت کرده بود و یکی از اعضای اصلی گروه مختری سیری است ،بازنشست شد.

0 63
به گزارش theinformation ،تام گرابر ( Tom Gruber ) کسی که به عنوان رییس بخش توسعه ی پیشرفته ی سیری (Siri’s Advanced Development Group) خدمت کرده بود و آخرین بازمانده ی گروه مخترع Siri اپل را ترک کرد.

 

البته در ادامه سخنگوی اپل بازنشستگی او را تایید کرد و خطاب به theinformation گفت: او برای دنبال کردن علایق خود درباره ی “عکاسی و حفاظت از اقیانوس ها” از اپل بازنشست شد.

"من الهام میگیرم برای طراحی چیزهایی که مردم واقعا دوست داشته و نیاز دارند"

Tom Gruber و Dag Kittlaus و همچنین Adam Cheyer در کنار هم Siri را به صورت یک App در ۲۰۱۰ از طریق Appstore منتشر کردند. اپل Siri را خرید و این سه نفر در آن زمان به اپل ملحق شدند.

Kittlaus در۲۰۱۱ و Cheyer در ۲۰۱۲ اپل را ترک کردند و روی پروژه ی جدید هوش مصنوعی ای کار کردند که Viv نام گرفت و سپس سامسونگ Viv را خریداری نمود و از آن برای ساخت Bixby استفاده نمود که در حال حاضر دستیار دارای هوش مصنوعی سامسونگ میباشد.

Gruber چند سال بعد اپل را ترک کرد ،اما با ترک او هیچ کدام از طراحان اصلی Siri در اپل باقی نمانده اند.

تیم سیری اپل هم اکنون در حال تغییر رییس این بخش است ،که در ماه می قرار است John Giannandrea به رهبری این بخش منصوب شود ،او رییس سابق بخش هوش مصنوعی و جستوحوی گوگل است.

قبل از استخدام  Giannandrea ،تیم توسعه ی سیری توسط Craig Federighi اداره میشد که پس از Eddy Cue در ۲۰۱۷ جایگزین او انتخاب شد.اپل  مواجه با انتقاد های بسیاری از سوی کاربران و کارشناسان در مورد Siri در سال های اخیر بوده است و قصد دارد در iOS 12 امکانات بسیاری از جمله دستورات چند قدمی را به آن اضافه کند.

 

منبع MacRumors 9to5Mac

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ