استیو جابز هر ۶ ماه یکبار ماشین خود را عوض می کرد

0 433

حتما به اندازه کافی با استیو جابز آشنایی دارید. به‌طور یقین همگی می‌دانیم که او مرد پیچیده‌ای بود به‌عنوان‌مثال حتی تصور می‌کرد باید “مادربرد”‌های مرکز فناوری‌اش زیبا باشند و ماشین وی را در هر مکانی مانند محل پارک معلولان میدیدیم.

استیو جابز بارها ملک‌های ویژه‌ای را خریداری کرده و پس از مبله کردن، بدون اینکه از آن بهره گیرد به فروش رساند و سرانجام در خانه نه‌چندان جالبی مملو از موتورهای BMW روزگار ماشین استیو جابز به سر رساند.

اخلاق جالبی که مدیر عامل اپل در دهه‌های اخیر قبل از فوت به آن دچار شده بود عادت تعویض کردن ماشین هر ۶ ماه یک‌بار بود که البته با خودروی قبلی وی تفاوت چندانی نداشت.

به‌عنوان‌مثال جابز در طول سال‌ها یک پورشه مشکی۹۱۱ را جایگزین پورشه ۹۱۱ مشکی دیگری می‌کرد و درنهایت استیو جابز یک مدل SLK55s از برند مرسدس بنز را خریداری کرد و  روند جایگزینی ۶ ماه خودروها را با همان رنگ و همان مدل ادامه داد.

این اخلاق خاص و منحصربه‌فرد استیو جابز باعث بروز شایعاتی شده بود ازجمله اینکه برخی بر این باور بودند به‌محض ایجاد کوچک‌ترین خراش روی خودرو، خودروی جدید خریده خواهد شد و ازآنجایی‌که وی مرد ثروتمندی محسوب می‌شد، این شایعات پذیرفتنی و قابل‌قبول بود.

البته داستان منطقی‌تر دیگری نیز بر روی میز قرارگرفته است ازجمله اینکه جابز از قانون ثبت پلاک متنفر بود و در کالیفرنیا این امکان وجود دارد که خودرویی که برای اولین بار خریداری‌شده  تا شش ماه از قانون ثبت پلاک معاف باشد. از همین رو جابز به نحوی به خرید خودرو اقدام می‌کرد که در طول ۱۸۰ روز از داشتن پلاک معاف گردد. بنابراین اکثر خودروهای وی بدون پلاک بوده و دیگر درگیر مقررات دست و پاگیر ثبت پلاک و مالیات نبودند.

نکته قابل‌توجه اینکه در حال حاضر شهروندان نمی‌توانند از این قانون در کالیفرنیا بهره مندشوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ