۲۸ تیر ۱۳۹۸

ویدیویی دیگر در رابطه با سرقت آیفون

ویدیویی دیگر در رابطه با سرقت آیفون

سرقت از اپل استورهای مختلف در نقاط مختلف دنیا رو به افزایش است. در این پست فیلم تازه منتشر شده دیگری را مشاهده خواهید کرد که سرقت از یک اپل استور را نشان می دهد.

در این ویدیو، چندین نفر به یک باره به اپل استور منطقه Corte Madera در ایالت کالیفرنیا حمله‌ور شده و با جدا کردن آیفون‌ها از کابل‌های امنیتی، آن‌ها را در جیب خود گذاشته و متواری می‌شوند. در این ویدیو، نگهبان اپل استور دقیقاً روبروی سارقین قرار گرفته است و جالب اینجا است که حتی پس از آگاهی از هدف سارقین، هیچ اقدامی در زمینه مقابله با آن‌ها نمی‌کند.

تا پیش از این، ویدیوهای زیادی در مورد سرقت آیفون‌ها از اپل استور منتشر شده بود. اما این ویدیوها از طریق دوربین‌های مدار بسته داخل فروشگاه ضبط شده بودند که تنها تعدادی افراد با کلاه را نشان می‌دادند که به یک باره به اپل استور حمله‌ور می‌شدند و اقدام به سرقت آیفون‌ها می‌کردند. اما ویدیوی جدید توسط یکی از ناظرین که در بیرون اپل استور نشسته بود گرفته شده است و به همین دلیل چهره سارقین مشخص شده است. در سرقت یاد شده، تعدادی آیفون با ارزش مجموع ۱۹ هزار دلار به سرقت رفته است. پلیس بر این باور است که این ویدیو به سرقت‌های سریالی پیشین از اپل استورها مرتبط است.

جالب اینجا است که اپل پس از سرقت‌های متعدد، تصمیم به استفاده از نرم افزاری خاص روی نسخه‌های دموی آیفون کرده است که پس از دزدیده شدن، قابل بازیابی و استفاده نیستند. پیش از این نیز، اپل با استفاده از IMEI و موارد دیگر، می‌توانست آیفون‌های دزدیده شده را ردیابی کند.

با این حال بسیاری از سارقین حتی با وجود این سیستم‌های امنیتی اقدام به سرقت آیفون و دیگر محصولات اپل می‌کنند. گفتنی است، این ویدیو توسط پلیس کالیفرنیا منتشر شده است و پلیس از مردم خواسته است تا چهره سارقین را از طریق ویدیو شناسایی کنند و بتوانند مکان آن‌ها را به پلیس اطلاع دهند.

ارسال نظر