۴ تیر ۱۳۹۸

تنظیم حالت اسلوموشن در دوربین آیفون

تنظیم حالت اسلوموشن در دوربین آیفون

یکی از قابلیت‌هایی که کاربران تلفن‌های هوشمند آیفون به آن دسترسی دارند، امکان ثبت ویدیوها به صورت اسلوموشن است.

به طور کل آیفون‌ها از فریم ریت بالایی برخوردار هستند و همین مسئله باعث شده تا دوربین این تلفن‌های هوشمند برای ثبت ویدیوها به صورت اسلوموشن بسیار مناسب باشند. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند تصاویر را به صورت آرام ثبت کنند و آثار هنری بسیار جالبی را به دست بیاورند.

علاوه بر آثار هنری، قابلیت ثبت تصاویر به صورت اسلوموشن به کاربران اجازه می‌دهد تا در برخی از موارد خاص که یک اتفاق به صورت سریع رخ می‌دهد، با ثبت ویدیوی مربوط به آن هر لحظه اتفاقات رخ داده در تصویر را با دید وسیع‌تری مشاهده کنند و تمامی جزئیات درون تصویر را مشاهده کنند.

آیفون‌ها می‌توانند با کیفیت ۱۰۸۰p و ۷۲۰p تصاویر را با ۱۲۰ یا ۲۴۰ فریم بر ثانیه ثبت کنند که این قابلیت در میان تلفن‌های هوشمند بسیار منحصر به فرد خواهد بود. بسیاری از تلفن‌های هوشمند امروزی چنین قابلیتی را ندارند، با این حال اپل در تولید آیفون‌ها، در حقیقت یک دوربین حرفه‌ای و کاملاً هوشمند را نیز به کاربران ارائه داده است.

تنظیم حالت آهسته یا همان اسلوموشن در دوربین آیفون

روش انجام این کار بسیار آسان است و تنها کافی است چند تغییر ساده را در بخش تنظیمات اصلی آیفون انجام دهید.

  1. به تنظیمات اصلی آیفون‌ها یا همان Settings بروید.
  2. وارد زیر شاخه Camera شوید تا بتوانید به تنظیمات کلی دوربین آیفون‌ دسترسی داشته باشید.
  3. روی گزینه Record Slo-Mo Video کلیک کنید.
  4. گزینه‌های ۱۲۰ تا ۲۴۰ فریم بر ثانیه و ۱۰۸۰p و ۷۲۰p را بر اساس شرایط مورد نظر خود انتخاب کنید.

پس از اعمال این تغییرات دوربین آیفون به صورت اسلوموشن ویدیوها را ثبت می‌کند. گفتنی است که شما می‌توانید در آینده این حالت را در تنظیمات تغییر دهید.

ارسال نظر