۴ تیر ۱۳۹۸

سایلیو، جایگزین کامل سیدیا برای آی‌اواس ۱۱

سایلیو، جایگزین کامل سیدیا برای آی‌اواس ۱۱

پس از سکوت طولانی Saurik خالق سیدیا، تیم الکترا سازندۀ نسل جدید جیلبریک آی‌اواس ۱۱٫۳٫۱ دست بکار شده و برای انتشار جایگزینی کامل برای سیدیا، فروشگاه سوم شخص افزونه‌ها، برنامه‌ریزی می‌کند.

تیم الکترا این پروژه را «سایلیو» (Sileo) نامیده است که قرار است جایگزینی تمام‌امکانات، با رابط کاربری جذاب و دوستانه برای سیدیا و محلی جدید برای جست‌وجو و دانلود توییک‌های جدید جیلبریک، تم‌ها و بسیاری دیگر باشد.

به گفتۀ کول‌استار، سیدیا تنها بر روی آی‌اواس ۱۱ به علت وجود “band-aids, zip ties, and velcro” و جاسازی آن‌ها در سیستم عامل به خوبی اجرا می‌شود. توجه به عدم بروزرسانی و فعّال‌نبودن سیدیا توسط Saurik مثل سابق، تیم الکترا را بر این باور آورده که اکنون وقت شروعی جدید و توسعۀ جایگزینی برای سیدیا است.

سایلیو براساس دیوایس‌های ۶۴بیتی توسعه یافته و تنها بر روی دیوایس‌های آی‌اواس ۱۱ و جیلبریک شده قابل اجرا خواهد بود. نسخه‌های قبلی جیلبریک مانند آی‌اواس ۱۰ و پایین‌تر همچنان چاره‌ای به‌جز استفاده از سیدیا ندارند و توسعه‌دهندگان سایلیو قصد سازگار کردن آن با نسخه‌های پیشین را ندارند.

شایان ذکر است که با نصب سایلیو بر روی نسخۀ فعلی، تمامی توییک‌ها و افزونه‌های خریداری شده با سیدیا قابل تشخیص و همگام‌سازی بوده و تمام سورس‌ها و ریپوهای افزوده‌شده به سیدیا به‌زیبایی و با رابط کاربری جذاب در سایلیو قابل دسترسی خواهند شد.

کول‌استار همچنین ذکر کرد که تیم در حال کار بر روی جایگزین Safe Mode و Substitude برای آی‌اواس ۱۱ نیز می‌باشد که به نوبۀ خود می‌تواند خبری خوشحال‌کننده برای طرفداران نصب توییک‌ها و پکیج‌های نامناسب و ناسازگار باشد.

تصویر زیر که پیش‌نمایشی از نسخۀ جدید Safe Mode برای الکترا ۱۱۳۱ می‌باشد به ما یادآور میزان قدیمی بودن صفحۀ Safe Mode فعلی می‌شود:

همانطور که توجه کردید خبرهای جذّاب و هیجان‌انگیز دیگری برای جامعۀ جیلبریک در راه است.

نظر شما چیست؟ آیا موافق جایگزینی سیدیای فعلی هستید؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما و دیگر علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: ، ، ، ،
ارسال نظر