۲۶ تیر ۱۳۹۸

آموزش راه اندازی Face ID در آیفون X

آموزش راه اندازی Face ID در آیفون X

شاید برای شما هم این سوال پیش اومده باشه که چطوری میتونیم قابلیت Face ID یا همون تشخیص چهره رو در آیفون X فعال و در موارد مختلف از آن استفاده کنیم؟!‌ در این پست به آموزش نحوه راه اندازی Face ID در آیفون X می پردازیم.

روش کار

  • وارد بخش Settings آیفون X بشید.
  • گزینه Face ID & Passcode رو انتخاب کنید.
  • گزینه Set Up Face ID رو لمس کنید و اگه با درخواست وارد کردن پسورد رو به رو شدید، پسورد خودتون رو وارد نمایید.

  • گزینه Get Started رو لمس کنید.

با انتخاب گزینه Get Started دوربین سلفی و سنسور اینفرارد آیفون X شما فعال میشه و مثل عکس بالا و سمت راست یک دایره رو  بر روی صفحه نمایش گوشیتون خواهید دید. در اطراف این دایره خطوط سفید رنگی وجود دارند. شما باید در این مرحله مثل تصویر متحرک زیر، سر خودتون رو به آرومی و به صورت دایره‌وار بچرخونید تا آیفون X بتونه  جزئیات صورتتون رو کاملا از زوایای مختلف اسکن کند. زمانی که سرتون رو می چرخونید، خطوط اطراف دایره وسط گوشی سبز رنگ میشن. چرخاندن سر خود به صورت دایره‌وار رو تا جایی ادامه دهید که خطوط اطراف دایره کاملا سبز شود.

بعد از اینکه مراحل فوق رو  رد کردید، پیغامی تحت عنوان First Face ID Scan Complete نمایش داده میشه. زمانی که این پیغام نمایان شد، گزینه Continue رو لمس نمایید.

سپس باید یه بار دیگه صورت خودتون رو به آرومی و به صورت دایره‌وار برچخونید تا فیس آیدی آیفون X برای بار دوم هم مشخصات چهره شما رو اسکن کنه. بعد از انجام این کار، عملا راه اندازی Face ID آیفون X با موفقیت به پایان رسیده است.

 

در آخر هم یه فیلم آموزشی ۱ دقیقه ای میزاریم تا کسایی که کامل متوجه نشدن مشکلشون حل بشه.

ارسال نظر