۲۵ شهریور ۱۳۹۸

سامسونگ مسئول تولید پنل OLED برای آیپد و مک‌بوک بعدی اپل شد

سامسونگ مسئول تولید پنل OLED برای آیپد و مک‌بوک بعدی اپل شد

طبق جدیدترین اطلاعات می بینیم که اپل این روزها مشغول رایزنی با سامسونگ است تا بتواند از نمایشگرهای OLED و فوق باریک این شرکت در نسل جدید از لپ‌تاپ های مک بوک و همچنین تبلت‌های آی‌پد پرو استفاده کند. در حقیقت لپتاپ و تبلت OLED اپل با پنل سامسونگ ارایه خواهد شد.

براساس جدیدترین شنیده‌ها اپل در نظر دارد در آینده نزدیک یک لپ‌تاپ ۱۶ پرو اینچی و همچنین نسل جدید از تبلت‌های آی‌پد پروی خود را تولید و روانه بازار کند. اکنون گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که سامسونگ قرار است وظیفه تولید نمایشگر OLED موردنیاز برای ساخت این محصولات را برعهده بگیرد.

MacBook-Pro-2019-models

در این گزارش جدید آمده است که چون سامسونگ از روش Thin Film Encapsulation یا TFE برای تولید نمایشگرهای OLED خود استفاده می‌کند، این محصولات در قیاس با دیگر نمونه‌های موجود در بازار دارای کمترین ضخامت است. اپل نیز قصد دارد با استفاده از این پنل‌ها در محصولات جدید خود، ضخامت کمتری را برای آن‌ها تدارک ببیند و یا از این ضخامت کاهش یافته به منظور بهبود ظرفیت باتری استفاده کند.

سامسونگ در حال حاضر مسئولیت تولید نمایشگر OLED گوشی‌های آیفون ۱۰، ۱۰S و ۱۰S Max را برعهده دارد. اگر اطلاعات موجود در این گزارش صحت داشته باشد، این مک‌بوک پروی ۱۶ اینچی اولین کامپیوتر اپل خواهد بود که از یک نمایشگر OLED بهره می‌برد. از سوی دیگر نسل جدید از تبلت‌های آی‌پد پرو، اولین محصولات اپل در این رده نام خواهند گرفت که به جای نمایشگرهای LCD، به صفحات نمایش OLED مجهز هستند.

براساس اطلاعات در دسترس مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی و جدید اپل قرار است در سال جاری میلادی همراه با یک طراحی تازه معرفی و عرضه شود. به نظر می‌رسد استفاده از یک نمایشگر ۱۶ اینچی در نسل جدید از لپ‌تاپ های اپل، این شرکت را وادار کرده است که طراحی کاملاً جدیدی را برای این محصول خود تدارک ببیند. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که اپل در نظر دارد در فاصله زمانی سه ماهه پایانی از سال ۲۰۱۹ و سه ماهه ابتدایی از سال ۲۰۲۰ دو لپ‌تاپ آیپد پرو جدید را هم روانه بازار کند.

برچسب ها: ، ، ، ، ،
ارسال نظر