ابزار حذف جیلبریک الکترا ۱۱۳۱ منتشر شد

0 120

حدود دو سال پیش یعنی حدود سال ۲۰۱۶، Saurik خالق سیدیا، ابزاری تحت عنوان Cydia Eraser برای حذف کامل سیدیا از روی دیوایس منتشر کرد به‌طوری که افرادی که جیلبریک کرده بودند قادر بودند در هر زمانی دیوایس خود را به حالت اول برگردانند. امّا این ابزار هیچ بروزرسانی‌ای سازگار با آخرین نسل جیلبریک یعنی الکترا ۱۱۳۱ دریافت نکرده است.

خوشبختانه تیم الکترا برای تغییر این روند برنامه دارد. Pwn20wnd از اعضای تیم الکترا در روز دوشنبه خبر از ابزاری مکمل برای ابزار جیلبریک الکترا ۱۱۳۱ تحت عنوان «نیمه ریستور ۱۱» (SemiRestore11) برای برگرداندن تغییرات انجام شده با ابزار الکترا به حالت اول، داد.

Pwn20wnd ابتدا نام این ابزار را “Rollectra” گذاشته بود که بعداً با توجه به پروژۀ “SemiRestore” کول‌استار نام آن‌ را تغییر داد.

SemiRestore11 با استفاده از اسنپ‌شات‌های APFS و mobile_obliterator برای هرچه مطمئن‌تر انجام دادن حذف جیلبریک و تنها در کمتر از چند ثانیه قادر به انجام رساندن این پروسه می‌باشد. درحالی که اگر به یاد داشته باشید انجام همین پروسه برای فریمورهای قبلی با ابزار Cydia Eraser چندین مرحلۀ طولانی در پی داشت.

ابزار SemiRestore11 به کمک افرادی می‌آید که بدون اطلاع کافی از جیلبریک و یا به جهت سرگرمی دیوایس خود را جیلبریک کرده‌اند و نیز کسانی که قصد فروش دیوایس خود بدون ریستور به آخرین نسخۀ آی‌اواس دارند، می‌آید. چه بسا که دیوایس‌های قابل جیلبریک از ارزش بالاتری برای خریدار مطلّع از جیلبریک برخوردار هستند.

این ابزار بر روی سورس پیش‌فرض Packix جهت نصب موجود می‌باشد.

شایان ذکر است که تیم الکترا برای انتشار نسخه‌ای جایگزین سیدیا به نام Sileo در بروزرسانی‌های بعدی ابزار الکترا ۱۱۳۱ نیز مشغول برنامه‌ریزی می‌باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن