تفاوت فکتوری ریست با فلش کردن (ریستور) چیست؟!

0 252

دیده شده که اکثر مردم وقتی گوشیشون کند میشه یا یه مشکلی پیدا میکنه سریعا به فکر ریستور (فلش کردن) میفتند و فکر میکنن که جز این راه دیگه ای نیست. اما ما در این پست میخوایم براتون توضیح بدیم تفاوت فکتوری ریست با فلش کردن (ریستور) چیه؟! و آیا همیشه ریستور کردن تنها راه چارست؟

با ما باشید…

فکتوری ریست (factory reset)

شما وقتی دیواستون رو به تنظیمات کارخانه بازگردانی میکنید یا اصطلاحا فکتوری ریست میکنید در واقع دارید گوشی خودتون رو مثل روز اولی میکنید که اونو تازه خریدید.

در این عملیات سیستم عامل دستگاه دست کاری یا حذف نمیشه (برای مثال شما مانند ریستور مجبور نیستید آیفونتون رو به آخرین ورژن ios ببرید) و فقط تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه برمیگرده و همه اطلاعات شما (اعم از برنامه، عکس، آهنگ، ویروس و…) پاک میشه که میتونید با تهیه بک آپ از قبل خیلی راحت برش گردونید.

پیشنهاد ما اینه قبل ریستور کردن یا همون فلش کردن دستگاه، اول این راهو امتحان کنید که هزینه ایم براتون نداره و هرکسی میتونه خیلی راحت بسته به نوع سیستم عامل و دیوایسش یه مسیری رو طی کنه و انجامش بده.

حال اینکه چرا ما قبل از ریستور انجام این کار رو بهتون پیشنهاد میکنیم چنتا دلیل داره:

  • شما در سیستم عامل ios برای ریستور همیشه ناچارید دیوایس رو به آخرین ورژن ببرید (مگر اینکه ساین آی او اس های دیگر باز باشد) و شاید ورژن آخر آی او اسی که میخواید دیوایسو بهش ریستور کنید مشکلات و باگ های زیادی نسبت به آی او اس الانتون داشته باشه.

  • در سیستم عامل اندروید پیدا کردن دقیق همون رام و سیستم عامل اصلی که در ابتدا در کارخانه بر روی گوشی شما نصب شده بود و با گوشی و سخت افزار دیوایس شما سازگار بود سخته و اگه اون رو به بیرون بسپرید مشخص نیست چه سیستم عاملی و سازگار با چه گجتی رو رو دیوایس شما نصب میکنن.
  • انجام عملیات فکتوری ریست (یا همون بازگردانی تنظیمات به حالت کارخانه) کار سختی نیست و هرکسی از پسش برمیاد ولی برای فلش کردن و ریستور ( که اونا هم آموزش ها رو دنبال کنید کار آنچنان پیچیده ای نیست) خیلی ها شاید ناچار شن گوشی رو ببرن بیرون که هم الکی هزینه کردن هم اطلاعاتشون در خطره.
  • به احتمال ۸۰٪ مشکل شما با این روش حل میشه و دیگه نیازی به ریستور نیست.

در‌ آیفون برای فکتوری ریست مسیر زیر رو طی کنید:

setting >> general >> reset >> erase all content and settings

(باز هم متذکر میشیم فکتوری ریست همه اطلاعات شما رو پاک میکنه و شما قبل از طی مسیر فوق با تهیه بک آپ و نسخه پشتیبان میتونید اطلاعاتتون رو بازگردانی کنید)

جهت انجام اینکار در اندروید نیز یه سرچ ساده بزنید تو موتور جستجو به شما اطلاعات کافی رو میده.☺

ریستور (معادل فلش کردن در اندروید)

ریستور یا همون فلش کردن تنها در مواقعی نیازه که مثلا گوشی دیگه روشن نشه یا رمز گوشی یادتون رفته و یا میخواید در آیفون فضای گوشیو آزاد کنید و امثال این موارد. و خیلی کم پیش میاد دیوایسمون نیاز به ریستور یا فلش کردن پیدا کنه.

با ریستور یا فلش کردن سیستم عامل قبلی کلا پاک میشه و سیستم عامل جدید نصب میشه.

اینو همیشه به یاد داشته باشید ریستور در مرحله آخره و برای مواقعی که کار دیگه ای ازتون بر نمیاد.  قبل از انجام ریستور یه بار گوشیو ریست فکتوری کنید. به احتمال ۸۰٪ مشکلتون حل بشه.

آموزش جامع ریستور

امیدواریم توضیحاتمون کامل و واضح بوده باشه و ابهام یا پیچیدگی ایجاد نکرده باشه براتون.

سوال یا نظر خاصی هست در زیر همین پست برامون بنویسید…

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن