۴ تیر ۱۳۹۸

استخدام متخصصین عصب شناسی توسط اپل برای تولید عینک هوشمند

استخدام متخصصین عصب شناسی توسط اپل برای تولید عینک هوشمند

شرکت اپل به تازگی اقدام به استخدام تعدادی از متخصصین عصب شناسی کرده است تا بتواند از طریق آن فرایند توسعه عینک هوشمند خود را تسریع بخشد.

در آگهی استخدام جدید اپل آمده است که این کمپانی به دنبال استخدام تعداد دانشمند عصب شناسی است تا در زمینه تولید توسعه عینک هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده همکاری کنند. در ادامه این آگهی آمده است که فرد مورد نظر کمپانی اپل باید بین ۵ تا ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی و بررسی تحقیقاتی در زمینه ادراک عصبی و رشته‌های مرتبط با آن را داشته باشد. این متخصص همچنین باید تجربه کامل در زمینه کار با سنسورها داشته باشد و تجربه تحقیق و توسعه در این زمینه و ابزارهای مناسب برای تشخیص عمق، کد نویسی شبکه عصبی و سیستم‌های تصمیم گیرنده در هوش مصنوعی را داشته باشد.

شایعات پیشین همواره بر این مسئله تأکید می‌کردند که اپل تصمیم دارد تا در آینده نزدیک از یک عینک هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده رونمایی کند. مینگ چی کو نیز زمان تخمینی برای عرضه این محصول را نیمه دوم سال ۲۰۲۰ عنوان کرده بود.

خبرگزاری بلومبرگ نیز در سال گذشته اعلام کرده بود که اپل فرایند تولید و توسعه عینک هوشمند اختصاصی خود را شروع کرده است و نسخه‌ای خاص از آی او اس را با عنوان rOS برای این عینک هوشمند آماده بررسی کرده است.

اما اطلاعات فاش شده از آگهی استخدام اخیر، در حقیقت اولین خبر تائید شده و قابل اعتمادی است که در مورد تلاش اپل برای تولید و عرضه عینک هوشمند منتشر شده است. بر همین اساس، می‌توان مطمئن بود که تا چند سال آینده، اپل از عینک هوشمند خود باقابلیت‌هایی ویژه رونمایی می‌کند.

گفتنی است که شایعات منتشر شده بر این اعتقاد هستند که عینک هوشمند اپل قرار است به صورت وابسته و از طریق اتصال به دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس و مک او اس کار کند.

ارسال نظر