۴ تیر ۱۳۹۸

چگونه از خراب شدن کابل شارژر آیفون جلوگیری کنیم؟!

چگونه از خراب شدن کابل شارژر آیفون جلوگیری کنیم؟!

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که از خراب شدن بیش از حد کابل شارژر های آیفون خود خسته شده باشید. کابل های اورجینال اپل نه تنها قیمت بالایی دارند بلکه گارانتی نیز ندارند و این مشکل را چند برابر می کند. پیشنهاد ما این است که به جای کابل اورجینال اپل کابل های دیگری که مورد تایید اپل هستند مانند Laut و… را خریداری کنید که هم گارانتی دارند و هم دارای جنس بهتری نسبت به کابل های اورجینال اپل هستند.

گفته می شود دلیل خراب شدن بی چون و چرای کابل های شارژر اپل احترامی است که این کمپانی برای محیط زیست قائل است. و محصولات خود از جمله کابل شارژر های خود را به نحوی تهیه می کند که به راحتی تجذیه پذیر باشد؛ و شما هر چقدر هم سعی در نگهداری کابل خود کنید در نهایت می توانید برای بازه زمانی بیشتری کابل را سالم نگه دارید نه همیشه!

ما در این پست قصد داریم روش هایی را خدمت شما ارائه کنیم تا شما بتوانید برای مدت زمان بیشتری کابل خود را سالم نگه دارید. (نه همیشه!!)

استفاده از فنر خودکار برای جلوگیری از پاره شدن سیم شارژر

شاید ساده و کاربردی ترین راه جهت جلوگیری از خم و پاره شدن سیم استفاده از فنر خودکار میباشد ، این روش هزینه خاصی برای شما ندارد فقط کافیست دو تا از خودکارهای قدیمی باز کرده و فنر های استفاده شده در آنها را خارج و به دو سر سیم شارژر خود متصل کنید ، توسط این روش سیم بیشتر از قبل حالت ارتجاعی به خود خواهد گرفت و از خم شدن بیش از حد آن جلوگیری میشود.

بافتن کاموا و نخ جهت جلوگیری از خراب شدن سیم شارژر آیفون

یکی دیگر از موارد کاربردهای جانبی نخ و کاموا میتواند بافتنه شدن و پیچیدن به دور کابل شارژر شما باشد.

این کار علاوه بر اینکه شارژر شما را زیبا و خاص تر میکند باعث تقویت و محافظت از کابل اصلی نیز میشود ، شما میتوانید با گره زدن های متوالی ابتدا و انتها سیم شارژر یک محافظ کاموایی برای جلوگیری از خراب و قطع شدن آن ایجاد کنید.

همچنین میتوانید با بافتن چند نخ رنگی از ابتدا تا انتها کابل علاوه بر زیبایی یک محافظ نسبتا خوب برای کابل شارژر خود ایجاد کنید.

برای خرید کابل شارژهای استاندارد با گارانتی و قیمت مناسب میتوانید به فروشگاه ایران اپل با آدرس زیر مراجعه کنید:

https://irapplech.ir/shop/product-category/accesorios/mobile-accessories/cable/

تعمیر کابل شارژر اپل با استفاده از چسب برق

چسب برق یک راه حل ساده و کاربردی برای تعمیر کابل پاره شده و یا ضعیف شده شارژر میباشد ، ابتدا و انتها کابل را چند دور با چسب برق بپوشانید و سوکت و سیم ها را به خوبی با هم سفت نمایید تا از خم شدن و تاب خوردن بیش از حد آن جلوگیری کنید. توصیه میکنیم با وجود اینکار همچنان در استفاده و متصل کردن کابل به شارژر دقت کنید چراکه در طول زمان چسب برق خاصیت خود را از دست میدهد و این روش تقریبا برای جلوگیری موقت از پارگی مناسب است.

درست کردن پارگی کابل شارژر آیفون با استفاده از محافظ های پلاستیکی

استفاده از روکش یا تیوب مخصوص گرما (Heat-shrink tube) برای جلوگیری از خم شدن و پارگی سیم شارژر جزو کم هزینه ترین روش ها است ، برای اینکار تنها لازم است تویپ های لاستیکی مخصوص محافظت از سیم ها را از لوازم های الکتریکی با هزینه کم تهیه و سوکت و قسمتی از سیم را که بیشتر با پریز و شارژر درگیر میشود کاور کنید.

 

برای خرید کابل شارژهای استاندارد با گارانتی و قیمت مناسب میتوانید به فروشگاه ایران اپل با آدرس زیر مراجعه کنید:

https://irapplech.ir/shop/product-category/accesorios/mobile-accessories/cable/

ارسال نظر