احتمال افزایش قیمت قابل توجه آیفون های امسال (۲۰۱۸)

0 78

بر اساس بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های مطرح شده اخیر، شرکت اپل احتمالاً تصمیم دارد تا قیمت آیفون های ۲۰۱۸ نظیر آیفون ۹ و آیفون ایکس آی را نسبت به سال گذشته افزایش دهد.

این پیش بینی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که تا پیش از این، شایعات حاکی از آن بودند که اپل در تولید آیفون های ۲۰۱۸ تصمیم به کاهش قیمت این سری از محصولات دارد.

بر اساس گزارش جدید VentureBeat شرکت‌های نوکیا، اریکسون و کوالکام به تازگی پتنت‌های مورد نیاز برای اتصال دستگاه‌های همراه به اینترنت ۵G را به ثبت رسانده‌اند و اپل احتمالاً تصمیم دارد تا در تولید آیفون های ۲۰۱۸ از مودم‌های مجهز به سیستم ارتباطی نسل پنجم استفاده کند. این مسئله به آن معنا است که اپل برای تولید هر آیفون باید نزدیک به ۲۱ دلار حق استفاده از پتنت‌های مودم ۵G را پرداخت کند.

قیمت تعیین شده توسط نوکیا، اریکسون و کوالکام برای گوشی‌های زیر ۴۰۰ دلار بین ۳.۴۹ تا ۵ دلار است؛ اما گوشی‌های گران قیمت و پرچم‌دار به ۲۰ دلار نیز می‌رسد.

علاوه بر این، شرکت اپل در گرفتن سود زیاد از مشتریان خود بسیار سرشناس است. برای مثال این کمپانی در توجیه افزایش قیمت آیفون ایکس تا هزار دلار، استفاده از پنل اولد را مطرح کرده بود. جالب اینجا است که اپل تنها ۲۰ دلار بابت تعبیه پنل اولد در هر یک آیفون ایکس به جای ال سی دی بیشتر هزینه کرده بود. هزینه استفاده از پنل اولد در هر واحد آیفون ایکس تنها ۳۵ دلار برای اپل آب خورده است.

در این میان، اپل احتمالاً با پرداخت ۲۱ دلار بابت تعبیه اینترنت ۵G هزینه بسیار بیشتری را از مشتریان دریافت خواهد کرد و قیمت آیفون های جدید به بیش از ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید. البته تمامی این پیش بینی‌ها در صورتی صحت خواهد داشت که اپل از مودم‌های ۵G در آیفون های ۲۰۱۸ استفاده کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ