۲۶ تیر ۱۳۹۸

منتظر آیفون SE جدید با نمایشگر ۴٫۷ اینچی باشید

منتظر آیفون SE جدید با نمایشگر ۴٫۷ اینچی باشید

به نظر تمایل اپل به تولید گوشی‌های ارزان‌تر بیشتر از هر زمان دیگری در حال بروز است و برنامه‌های این شرکت در جدیدترین گزارش‌‎های منتشر شده مشخص شده‌اند. گوشی بعدی از این سری نیز نسخه بزرگ‌تر و بروز شده آیفون SE خواهد بود.

اپل با معرفی آیفون اس ای برای اولین بار تلاش کرد تا دوباره برای افرادی که تمایل زیادی به استفاده از گوشی‌های با ابعاد و اندازه کوچک دارند انتخاب‌های خوبی را ایجاد کند. بعدها و در سال گذشته آیفون XR توسط این شرکت تولید شد که شاید بتوانیم آن را به عنوان یک بروزرسانی غیررسمی برای این محصول در نظر بگیریم.

اما همانطور که گفتیم گزارشاتی به تازگی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند برنامه‌های این شرکت برای بازار گوشی‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر همچنان ادامه خواهد داشت و این شرکت قصد دارد نسخه دوم آیفون SE را به زودی روانه بازار کند. اگر برنامه‌های این شرکت عرضه این محصول با گذشت مدت زمان کمی در بازار باشد می‌توانیم آن را در پایان سال در خروجی وبسایت اپل برای فروش ببینیم.

اما با شنیدن این خبر اولین سوالی که به ذهن ما می‌رسد این است که آیفون SE جدید چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟ آنطور که در گزارش منتشر شده اعلام شده این گوشی برخلاف اندازه ۴٫۰ اینچی نمایشگر نسخه اول از یک نمایشگر بزرگتر ۴٫۷ اینچی استفاده خواهد کرد. دلیل اپل برای این افزایش ابعاد نمایشگر این است که در دنیای این روزها دیگر استفاده از یک نمایشگر ۴٫۰ اینچی بسیار سخت است و اگر دنبال نمایشگر کوچک هستیم باید آن را نزدیک به یک نمایشگر با ابعاد ۴٫۷ و یا ۵٫۰ اینچی جستجو کنیم.

همچنین سوال دیگری که در مورد این گوشی وجود دارد چیپست پردازنده و خصوصیات آن است. در این زمینه احتمال اینکه اپل آیفون SE 2 را با یک چیپست کاملاً بروز عرضه کند نیز بسیار کم است؛ کما اینکه در آیفون SE اولیه نیز چنین اتفاقی نیفتد. پس با این اوصاف می‌توانیم دو تئوری را برای آن در نظر بگیریم.

تئوری اول این است که اگر اپل این گوشی را تا پایان سال جاری شمسی (که احتمال آن بسیار کم است) عرضه کند، چیپست داخلی این گوشی Apple A11 Bionic متعلق به سال ۲۰۱۷ خواهد بود و در تئوری دوم نیز اپل با معرفی این گوشی در ماه سپتامبر (شهریور ۹۸) از چیپست رده بالاتر Apple A12 Bionic در آن استفاده می‌کند که همزمان با آن نیز آیفون ۱۱ با چیپست Apple A13 Bionic عرضه خواهد شد.

ارسال نظر