۲۶ تیر ۱۳۹۸

مک‌اواس ۱۰٫۱۵ به شما اجازه می‌دهد از آیپد خود به عنوان نمایشگر دوم مک استفاده کنید

مک‌اواس ۱۰٫۱۵ به شما اجازه می‌دهد از آیپد خود به عنوان نمایشگر دوم مک استفاده کنید

به نظر می‌رسد که آپدیت جدید مک‌اواس ۱۰٫۱۵ بزرگترین تغییر را برای این سیستم‌عامل به ارمغان خواهد آورد. در این آپدیت قرار است استفاده از آیپد به عنوان نمایشگر دوم مک در آپدیت جدید macOS میسر شود.

یک گزارش منتشر‌شده ادعا می‌کند که مک او‌اس ۱۰٫۱۵ کاربران را قادر می‌سازد تا از آیپد خود به عنوان یک نمایشگر خارجی (ثانویه) برای کامپیوترهای مک استفاده کنند. البته این ویژگی پیش از این توسط اپ‌های متفرقه در رایانه‌های مک قابل اجرا بود، اما با عرضه رسمی این قابلیت، اپ‌های متفرقه از رده خارج می‌شوند.

این ویژگی جدید شامل ارایه یک بخش جدید و متفاوت از مدیریت پنجره‌های سیستم است که در نسخه ۱۰٫۱۵ مک او‌اس معرفی خواهد شد. کاربران با کلیک برروی دکمه سبز رنگ Maximize علاوه‌بر بزرگ کردن پنجره قادر خواهند بود تا گزینه‌های جدید چیدمان کاشی‌وار و ارسال آن پنجره به نمایشگر خارجی بدون کشیدن آن را در دسترس خود داشته باشند.

هم‌چنین گزارشات نشان می‌دهند که اپل در حال کارکردن برروی قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا پنجره‌های باز را به کناره‌های نمایشگر بکشند. البته این قابلیت، چیزی است که کاربران ویندوز طی چندین سال، به آن مجهز هستند.

به نظر می‌رسد با توجه به این موضوع که آیپدهای اپل می‌توانند به عنوان یک نمایشگر خارجی برای کامپیوترهای مک استفاده شوند، کاربران احتمالا با استفاده از قلم اپل نیز قادر به ارتباط با برنامه‌های مک خواهند بود. با این وجود هنوز مشخص نیست که ارتباط کامپیوتر با آیپد به صورت بی‌سیم خواهد بود و یا این ارتباط توسط کابل برقرار می‌شود.

منبع: ubergizmo

برچسب ها: ، ، ، ، ،
ارسال نظر