۲۶ تیر ۱۳۹۸

آیا مک مینی ۲۰۱۸ دارای تاچ بار خواهد بود؟

آیا مک مینی ۲۰۱۸ دارای تاچ بار خواهد بود؟

اپل بیش از چهار سال است که نسخه جدیدی از مک مینی را تولید و عرضه نکرده است و حالا گزارش‌های اخیر منتشر شده، حاکی از آن است که اپل تصمیم دارد تا در رویداد سپتامبر امسال، از نسخه جدید این سری از محصولات رونمایی ‌کند.

سال گذشته و مشخصاً چند روز پیش از رویداد دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۷، بسیاری از شایعات، تصاویری مفهومی از نسخه جدید مک مینی جدید را منتشر کردند که طی آن مشخص شده بود که اپل احتمالاً تصمیم دارد تا در تولید و عرضه مک مینی ۲۰۱۸، علاوه بر تغییر کامل طراحی بدنه، از تاچ بار نیز در آن استفاده کند.

در صورت حقیقت داشتن این شایعات مک مینی ۲۰۱۸ شبیه به یک استوانه طراحی خواهد شد که در قسمت بالایی آن تاچ بار قرار گرفته است. اپل به طور معمول در طراحی مک مینی تلاش بسیاری کرده است تا این محصول روی میز کار کاملاً مخفی باشد. اما در طراحی مفهومی جدید، اپل می‌تواند به گونه‌ای زیبا مک مینی جدید را آماده عرضه به کاربران کند تا با قرار گرفتن در رو بروی نمایشگر، کاربران بتوانند علاوه بر دسترسی به پورت‌های کاربردی به تاچ بار نیز دسترسی داشته باشند.

تاچ بار مشخصاً از سال ۲۰۱۶ و در تولید برخی از مدل‌های مک بوک پرو توسط اپل مورد استفاده قرار گرفتند و تاکنون نیز این بخش تنها در سری مک بوک پروها ارائه شده است. با این حال، اپل می‌تواند روند استفاده از این محصولات را از انحصار مک بوک پرو در آورد و آن را در مک مینی ۲۰۱۸ نیز آماده عرضه کند.

با وجود اینکه ارائه تاچ بار در مک مینی ۲۰۱۸ تنها در حد شایعه باقی مانده است، اما بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که غیبت ۴ ساله این محصول ممکن است باعث شود تا اپل به فکر تولید یک محصول انقلابی دیگر به همراه قابلیت‌های بسیار بیشتر در آن‌ها باشد.

ارسال نظر