مدل های ۲۰۱۸ Macbook Pro با تاچ بار از “Hey Siri” پشتیبانی می کنند

0 57

کمپانی اپل این خبر را تایید کرد که  مدل های ۲۰۱۸ Macbook Pro که به تازگی معرفی شده اند با تاچ بار از “Hey Siri” پشتیبانی می کنند.

در وبسایت اپل این گونه نقل شده است که:

«در مدل های ۱۳ و ۱۵ اینچی با تاچ بار، تراشه T2 اپل تعبیه شده است که شامل یک Coprocessor امن است که پایه ای برای قابلیت بوت امن و قابلیت ذخیره سازی رمزگذاری شده را فراهم می سازد. این تراشه هم چنین کنترل کننده های مجزای بسیاری را یکی می کند. از جمله کنترل کننده مدیریت سیستم، کنترل کننده صوتی و کنترل کننده SSDتراشه T2 اپل یک صدای آشنا را در Macbook Pro به همراه می آورد؛ Hey Siri همیشه آماده است تا برنامه ها را باز کند، اسناد را پیدا کند، موسیقی پخش کند یا سوالات شما را پاسخ دهد.»

hey siriاین به این معنی است که کاربران ۲۰۱۸ Macbook Pro  می توانند به جای کلیک کردن بر روی آیکون Siri در منوبار MacOS یا زدن دکمه Siri بر روی تاچ بار، با گفتن “Hey Siri دستیار مجازی اپل را فعال کنند.

این عملکرد توسط تراشه T2 اپل فعال شده است، که برای اولین بار در iMac Pro معرفی شد و اکنون در مدل های جدید MacBook Pro موجود است.

تراشه T2 چندین اجزای جداگانه از قبیل کنترل کننده مدیریت سیستم، پردازش گر سیگنال تصویری، کنترل کننده صوتی و کنترل کننده SSD را ادغام می کند تا قابلیت های بیشتری را در MacBook Pro جدید به وجود آورد.

برای مثال، پردازش گر سیگنال تصویری تراشه T2، با دوربین FaceTime HD کار می کند تا تصویربرداری با دامنه دینامیک بالا، کنترل نوردهی بهتر و نوردهی خودکار و تعادل رنگ سفید خودکار بر پایه تشخیص چهره را فعال کند. در Macbook Pro، این تراشه همچنین Touch ID و Apple Pay را تامین می کند.

تراشه T2 همچنین دارای یک Coprocessor امن است که قابلیت بوت امن و قابلیت ذخیره سازی رمزگذاری شده را فراهم می کند.

2018 Macbook Pro

هنوز مشخص نیست که iMac Pro نیز در نهایت از “Hey Siri” پشتیبانی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن