۴ تیر ۱۳۹۸

هزینه رجیستری آیفون XS و XS Max

هزینه رجیستری آیفون XS و XS Max

فروش آیفون‌های جدید در اپل استورها به تازگی آغاز شده است و حالا بسیاری از ایرانیان تصمیم دارند تا این تلفن هوشمند را در داخل کشور خریداری کرده و از آن استفاده کنند. در این میان، یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که برای کاربران وجود دارد این است که هزینه رجیستری آیفون XS و XS Max در ایران چقدر خواهد بود؟

وب سایت اظهارنامه گمرکی تلفن‌های همراه، اعلام شده که هزینه رجیستری آیفون XS و XS Max و تمامی گوشی‌های آیفون ۱۶ درصد قیمت آن‌ها خواهد بود. قیمت در نظر گرفته شده برای این تلفن‌های هوشمند به یورو محاسبه می‌شود و خریدارانی که به صورت مسافری آن‌ها را وارد کشور می‌کنند باید هزینه رجیستری آیفون XS و XS Max را به یورو یا معادل آن در هر روز به ریال پرداخت کنند.

بر اساس اطلاعات درج شده در وب سایت اظهار نامه گمرکی برای مثال، آیفون XS Max با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت ۱۲۳۵ یورو ارزش دارد که ۱۶ درصد آن معادل ۱۹۷٫۶ یورو می‌شود. در نتیجه، هزینه رجیستری آیفون XS Max با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت معادل ۳۳۵۹ هزار تومان (یورو ۱۷ هزار تومان در نظر گرفته شده) خواهد بود.

گمرک جمهوری اسلامی ایران ۱۶ درصد را بر اساس ۴ درصد حقوق گمرکی، دو درصد سود بازرگانی و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۱ درصد عوارض حلال احمر حساب کرده است و کاربران برای وارد کردن این گوشی‌ها یا خرید آن‌ها در داخل کشور باید این هزینه را پرداخت کنند.

این مسئله با احتساب هزینه حمل و سود خرده فروشان در بازار باعث می‌شود تا قیمت نهایی آیفون XS و XS Max در بازار ایران به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کند که در کنار روند صعودی ارزش ارزهای خارجی در روزهای اخیر، به هیچ وجه به نفع مصرف کننده نهایی نخواهد بود و کاربران برای در دست گرفتن یک آیفون ایکس اس باید هزینه‌های جانبی زیادی را بپردازند.

ارسال نظر