افزایش تقاضا برای گوشی‌های آیفون؛ روزهای سیاه اپل بالاخره به پایان می‌رسد؟

0 122

پس از کاهش قابل توجه فروش محصولات اپل در طی ماه‌های اخیر و همچنین افت شدید قیمت سهام این شرکت در بازار بورس آمریکا، اکنون کارشناسان معتقدند بنا به دلایلی می‌توان گفت که روزهای سیاه اپل به پایان رسیده است.

اپل در گزارش خود در ماه دسامبر گذشته اعلام کرد که فروش گوشی‌های آیفون جدید این شرکت چیزی در حدود ۱۵ درصد کاهش داشته است. این شرکت همچنین اعلام کرد که شرایط بد دیپلماتیک میان دو کشور آمریکا و چین و همچنین ضعیف شدن اقتصاد این کشور آسیای شرقی را دلیل این کاهش تقاضا و فروش محصولات خود می‌داند. این در حالی است که بخش اعظمی از کارشناسان دنیای فناوری معتقد هستند که اشتباه اپل در قیمت گذاری نسل جدید از گوشی‌های آیفون و همچنین انتخاب یک برچسب قیمت قابل توجه برای آن‌ها سبب شده است که کاربران علاقه‌ای به خرید این محصولات نداشته باشند. با این وجود اخیراً گروهی از کارشناسان اعلام کرده‌اند که این روزهای بد اپل در آینده‌ای بسیار نزدیک به پایان خواهد رسید.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی این کارشناسان، در طی روزهای اخیر، به دلیل کاهش قیمت گوشی‌های آیفون در کشور چین، سطح تقاضا برای خرید این محصولات افزایش پیدا کرده است و اپل نیز در تلاش است که میزان تولید این گوشی‌های خود را بیشتر کند. در این گزارش‌ها آمده است که اپل در حال برنامه ریزی برای افزایش سطح تولید گوشی‌های آیفون XR خود در سه ماهه آینده است. اتفاقی که تاکنون برای تعداد بسیار کمی از محصولات جدید اپل در این مرحله از عرضه رخ داده است. این کارشناسان اعلام کرده‌اند تخمین زده می‌شود در سه ماهه آینده یعنی تا ماه ژوئن، چیزی در حدود ۳۴٫۵ میلیون گوشی آیفون تولید و عرضه شود. این در حالی است که این پیش‌بینی در گذشته در حدود ۳۲٫۵ میلیون نسخه بوده است.

همچنین در بخش دیگری از این گزارش اعلام شده است که اپل انتظار دارد در سه ماهه آینده میزان تقاضا برای ارزان قیمت‌ترین نسخه از گوشی‌های آیفون ۲۰۱۸، یعنی آیفون XR چیزی در حدود ۳ میلیون نسخه افزایش پیدا کند. اما کاهش فروش گوشی‌های آیفون XS و XS Max سبب خواهد شد که در مجموع میزان گوشی‌‌های آیفون تولید شده در این سه ماه، تنها در حدود ۲٫۵ میلیون نسخه افزایش پیدا کند. همچنین گفته می‌شود این افزایش سطح تولیدات و تقاضا سبب می‌شود که میزان درآمدهای اپل نیز از ۵۰ میلیارد دلار به ۵۰٫۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کند. علاوه بر این، با توجه به کاهش قیمت رخ داده برای محصولات اپل، میزان متوسط قیمت گوشی‌های آن از ۶۸۳ به ۶۵۵ دلار کاهش خواهد داشت.

اگرچه گزارش منتشر شده از سوی این گروه از کارشناسان بهبود وضعیت‌های مالی اپل در طی ماه‌های آینده را تایید می‌کند اما بخش دیگری از صاحب‌نظران به سهامداران و سرمایه گذاران این شرکت اخطار داده‌اند که فروش گوشی‌های آیفون در کشور چین وارد یک روند نزولی شده است. چرا که بسیاری از مصرف‌کنندگان این محصولات در کشور چین، به سمت خرید گوشی‌های هواوی و سامسونگ سوق پیدا کرده‌اند. با این وجود، بنا به گفته Tim Cook، مدیر اجرایی اپل باید منتظر بمانیم و ببینیم که این سیاست جدید در حوزه کاهش قیمت گوشی‌های آیفون به کجا ختم خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ