۱۸ آذر ۱۳۹۸

رفع مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی

رفع مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی

متاسفانه آب خوردگی یکی از اصلی ترین عوامل آسیب دیدن گوشی های هوشمند از جمله آیفون های اپل است. گوشی های موبایل از قطعات الکترونیکی حساسی تشکیل می‌شوند که در تماس قرار گرفتن آن ها با آب منجر به بروز اتصال کوتاه در قطعات مذکور خواهد شد و آسیب های جدی را به گوشی وارد می‌کند. زمانی که گوشی شما در آب افتاد باید سریع عمل کنید و اقداماتی که در مقاله “با گوشی آب خورده ی خود چه کنیم؟؟” شرح داده شده را به طور مرحله به مرحله انجام دهید.

اما حتی با انجام دادن تمام مراحلی که منجر به نجات دادن آیفون شما از خرابی ناشی از آب خوردگی می‌شوند، باز هم ممکن است مشکلاتی در عملکرد دستگاه به وجود آید. یکی از رایج ترین این مشکلات درست شارژ نشدن آیفون است. تماس با آب می‌تواند در عملکرد فلت شارژ آیفون اختلال های جدی ایجاد کند. اما چطور قادر به رفع این مشکل خواهیم بود؟ به بیان دیگر چطور می‌توانیم مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی را برطرف کنیم؟

با گوشی آب خورده ی خود چه کنیم؟

مشکل شارژ نشدن آیفون چگونه نمایان می‌شود؟

مشکل در پروسه شارژ باتری آیفونی که در تماس با آب قرار گرفته ممکن است به شیوه های مختلفی نمایان شود. برای مثال ممکن است کلا گوشی با اتصال به شارژر شارژ نشود یا در پروسه شارژ آن قطع و وصلی ایجاد گردد. در برخی موارد دیگر دیده شده که باتری گوشی تا درصد مشخصی شارژ می‌شود و از آن بیشتر شارژ نخواهد شد یا حداقل نشانه‌گر درصد شارژ گوشی بیشتر از مقدار مشخصی را نشان نمی‌دهد. به طور کلی مشکل شارژ نشدن آیفون در اثر آب خوردگی می‌تواند به شیوه های مختلفی پدیدار شود. اگر آیفون شما بنا به هر دلیل با آب در تماس بوده و حالا به درستی شارژ نمی‌شود باید از راه حل هایی استفاده کنید که در ادامه این مطلب به معرفی آن ها می‌پردازیم.

رفع مشکل درست شارژ نشدن آیفون با تغییر شارژر

آیفون های اپل گوشی های بسیار حساسی هستند و حتما توصیه می‌کنیم برای شارژ باتری آن ها از شارژرهای اصلی و اورجینال استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است به باتری گوشی آسیب وارد شود و حتی مشکل درست شارژ نشدن باتری نمایان گردد. بنابراین در اولین قدم توصیه می‌کنیم شارژری که از آن برای شارژ آیفون خود استفاده می‌کنیم را تغییر دهید و مطمئن شوید که یک شارژ اصل و اورجینال و مناسب برای آیفون شماست. اگر مشکل برطرف شد، طبیعتا موضوع با شارژر ارتباط داشته و آیفون شما مشکلی ندارد اما اگر همچنان با مشکل درست شارژ نشدن آیفون رو به رو بودید، از راه حل های بعد کمک بگیرید.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپلرفع مشکل شارژ نشدن آیفون با تمیز کردن سوکت شارژ

در خیلی از موارد دیده شده که کثیف بودن سوکت شارژ یا حتی اکسیده شدن آن (در اثر آب خوردگی) منجر به بروز اختلال در عملکرد شارژ آیفون می‌شود. در اینگونه موارد با تمیز کردن سوکت شارژ مشکل برطرف خواهد شد. اما چطور می‌توانید سوکت شارژ آیفون خود را تمیز کنیم؟ سوکت شارژ گوشی های موبایل و به ویژه آیفون های اپل بسیار حساس است، بنابراین حتما از روش صحیح برای تمیز کردن آن استفاده کنید. به هیچ عنوان از ابزارهایی تیز مثل چاقو، موچین و غیره برای تمیز کردن سوکت شارژ آیفون استفاده نکنید.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپلبهترین ابزار برای انجام این کار خلال دندان است چون هم نوک تیزی دارد و هم سختی زیادی ندارد که منجر به آسیب دیدن کانکتورهای روی سوکت شارژ شود. می‌توانید برای بهتر پاک کردن سوکت، نوک خلال دندان را با کمی پنبه بپوشانید و سپس آن را به الکل ایزوپروپیل آغشته نمایید و آن را به درون سوکت شارژ فرو برده و کاملا سوکت شارژ گوشی را تمیز نمایید. بعد از اینکه این کار را انجام دادید، مجددا عملکرد گوشی و وضعیت شارژ شدن آن را بررسی کنید. احتمالا در این شرایط مشکل درست شارژ نشدن آیفون شما رفع می‌شود.

رفع مشکل شارژ نشدن آیفون با تعویض کابل شارژر

در خیلی از موارد دیده شده که دلیل بروز مشکل در شارژ باتری آیفون هیچ ارتباطی به خود آیفون نداشته و مشکل از جانب کابل شارژر بوده است! بنابراین توصیه می‌کنیم حتما قبل از انجام هر کار دیگری کابل شارژر گوشی خود را بررسی کنید و از وجود نداشتن پارگی یا لهیدگی و هرگونه اثرات دیگر بر روی آن اطمینان حاصل کنید. همچنین از سالم و تمیز بودن سوکت شارژ روی کابل شارژر اطمینان حاصل کنید. وجود داشتن هرگونه ضربه، پارگی یا تغییر شکل روی کابل شارژر و سوکت آن می‌توانند منجر به درست شارژ نشدن آیفون شوند.

اما اگر موارد فوق را بررسی کردید و همچنان با مشکل شارژ نشدن آیفون رو به رو بودید، مطمئنا قطعات سخت افزاری دستگاه به دلیل آب خوردگی دچار مشکل شده‌اند و برای رفع مشکل باید آیفونتان توسط تعمیرکاری با تجربه‌ای باز شود و قطعات معیوب آن تعویض گردند.

با گوشی آب خورده ی خود چه کنیم؟

ارسال نظر