کالبدشکافی آیپد پرو ۲۰۱۸

72

وب سایت آی فیکس ایت به تازگی اقدام به بار کردن، بررسی و کالبد شکافی آیپد پرو ۲۰۱۸ کرده است. در بررسی‌های اولیه این وب سایت مشخص شده که اپل با استفاده طراحی نمایشگر تمام صفحه باعث شده تا روند باز کردن نمایشگر آیپد پروی جدید تا حدودی دشوارتر نسل‌های قبلی آیپد شود.

به همین دلیل تعمیر کاران آی فیکس ایت مجبور شده‌اند تا از صفحات حرارتی و پیک‌های پلاستیکی برای باز کردن نمایشگر از قسمت بالایی استفاده کنند. علاوه بر این، مشخص شده است که اپل در طراحی آیپد پرو از اتصالات چسبی نیز استفاده کرده است که فرایند باز کردن نمایشگر، عیب یابی و تعمیر دستگاه را تا حدودی دشوار می‌کند.

ضخامت لایه‌های کناری آیپد پرو تا حدودی نسبت به نسل قبلی کمتر شده است، اما ضخامت بخش شارژر بی‌سیم اپل پنسل در آن همچنان از قسمت‌های دیگر تا حدودی بیشتر است و در بررسی‌های اولیه و با لمس کردن آیپد این تفاوت ضخامت به‌وضوح احساس می‌شود.

نمایشگر آیپد پروی جدید به دلیل همراه بودن با دوربین مبتنی بر فیس آیدی دارای کابل‌های فلت اتصال بیشتری نسبت به آیپد پروهای قبلی است و دو کابل اصلی فلت، فقط به عنوان اتصال نمایشگر و رابط لمسی و تشخیص اپل پنسل در آن کار می‌کنند. علاوه بر این، کابل‌های فلت دوربین ترودپت در آن به طور کامل جدا هستند.

باتری آیپد پرو ۲۰۱۸ به صورت دو سلولی و در دو طرف دستگاه به صورت عمودی قرار گرفته است. اتصال این باتری‌ها با چسب به بدنه باعث می‌شود تا روند تعویض باتری تا حدودی دشوارتر از دیگر محصولات دیگر شرکت اپل باشد. به طور کل طراحی این چنین توسط اپل بعید به نظر می‌رسید با این حال این کمپانی احتمالاً برای نازک کردن ضخامت دستگاه مجبور به استفاده از این طراحی شده است.

در نهایت وب سایت آی فیکس ایت امتیاز ۳ از ۱۰ را برای تعمیر پذیری آیپد پرو ۲۰۱۸ در نظر گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات بسته شده است.