۴ تیر ۱۳۹۸

نسخه‌ی ۱۱.۴.۱ آی‌او‌اس؛ دانلود و بررسی تغییرات جدید

نسخه‌ی ۱۱.۴.۱ آی‌او‌اس؛ دانلود و بررسی تغییرات جدید

باری دیگر اپل امکان بروزرسانی به آخرین نسخه‌ی ای‌او‌اس را برای کاربران ایفون و ایپد فراهم کرده و ما در ایران اپل سعی بر این داریم تا در کمترین زمان ممکن به تحلیل و بررسی تغییرات جدید این نسخه بپردازیم.

11.4.1امروزه بخش زیادی از جامعۀ برنامه نویسی و توسعۀ نرم‌افزاری مشغول بررسی و تحلیل آخرین پلتفرم اپل، یعنی ای‌او‌اس ۱۲ بوده که تمامی تغییرات اعمال شده در این سری نسخه‌ها به نوعی قصد همگام‌سازی و سازگار ساختن دیوایس‌های مختلف برای اجرای ای‌او‌اس ۱۲ دارند.

به هر حال در حال حاضر تمام تمرکز بر روی آخرین نسخه‌ی ای‌او‌اس منتشر شده یعنی نسخه‌ی ۱۱.۴.۱ که در ساعات گذشته به صورت عمومی منتشر شد، می‌باشد. و با این حال دارندگان دیوایس‌های پشتیبانی‌کننده از آخرین نسخه‌ی ای‌او‌اس هم‌اکنون قادر به بروزرسانی به این نسخه و بهره‎مندی از تمام ویژگی‌های جدید آن می‌باشند.

این بروزرسانی همانطور که شمارۀ نسخۀ آن نشان می‌دهد، تمرکز بیشتری بر روی رفع باگ‌ها و مشکلات جزئی گزارش‌شده در نسخه‌ی ۱۱.۴ دارد. ای‌او‌اس ۱۱.۴ که نسخه‌ی پیشین و دارای ارجحیت نسبت به نسخۀ ۱۱.۴.۱ می‌باشد، محتوای AirPlay 2، ذخیرۀ مسیج‌ها روی حساب ایکلود و سایر ویژگی‌ها را شامل می‌شد که در واقع نشان‌دهندۀ حضور اپل و تمایل آن به ایجاد و معرفی ویژگی‌ها و امکانات جدید در هر گوشه از سیستم عامل ای‌او‌اس می‌باشد.

در سمت دیگر موضوع اما نسخۀ ۱۱.۴.۱ را داریم که قصد دارد همه‌ چیز را به خوبی مانند چسب در کنار هم نگه دارد. همچنین این امکان را به دارندگان ایفون و ایپد می‌دهد تا در شرایطی کاملا پایدار قرار گرفته و دیوایس‌ های خود را برای میزبانی از ای‌او‌اس ۱۲ که در ماه‌ های آینده به صورت عمومی منتشر می‌شود، آماده کنند. پس اگر دارندۀ دیوایس ۶۴بیتی و پشتیبانی‌کننده از آخرین نسخۀ ای‌او‌اس دارید و به این نکته که در این نسخه بیشتر حرف از پایداری نسبت به ویژگی در میان است، ای‌او‌اس ۱۱.۴.۱ جاییست که باید باشید.

خوشبختانه الان که جدیدترین نسخۀ ای‌او‌اس مورد توجه واقع شده، اپل به خوبی کار خود را با ارائه و معرفی تغییرات، بهبودها، افزونه‌ها و افزایش امنیت در این نسخه انجام داده است. برخی هستند که تا زمانی که ویژگی‌ها و تغییرات جدید اعمال شده در هر نسخه از ای‌او‌اس را مطالعه و بررسی و کاملا متوجه و قبول نکرده‌ باشند، متوجه حضور نسخه‌ای جدیدتر از نسخه‌ی فعلی‌شان نمی‌شوند. برخی دیگر هم هستند که به راحتی و آسانی با کلیک بر روی گزینه‌ی «نصب نسخۀ جدید» و قبول هرگونه عواقب پیش روی خود و دیوایس خود از کنار این نسخه‌ها، چون رهگذران در خیابان، عبور می‌کنند.

از دید ویژگی‌ها و امکانات جدید، ای‌او‌اس ۱۱.۴.۱ قرار نیست که احساسات و هیجان شما را به حد اعلی‌ی خود برساند و یا حتی نزدیک کند. چرا که این نسخه هیچ‌گونه ویژگی و امکانات جدیدی را در بر نمی‌گیرد. در عوض، همانطور که پیش‌تر هم گفته شد تمرکز این نسخه بیشتر بر روی مرتفع‌سازی باگ‌های گزارش شده در نسخه‌های قبلی و بهبودهای مختلف و پایدار سازی هرچه تمام‌تر آن می‌باشد. با وجود ای‌او‌اس ۱۲ برای تست و بررسی‌های اولیه چه توسط برنامه‌نویسان و چه کاربران عادیِ کمی عجول، افراد زیادی وارد فاز بعدی ای‌او‌اس شده‌اند. به هر حال هنوز هم هستند کسانی که با ای‌او‌اس ۱۱ اوقات خود را سپری می‌کنند و ظاهرا پایداری بیشتر را به ویژگی‌های بیشتر ترجیح داده‌اند.

 

تغییرات رسمی اعلام شده توسط اپل در ای‌او‌اس ۱۱.۴.۱ به شرح زیر است:

آی او اس ۱۱.۴.۱ شامل برطرف شدن باگ‌ها و بهبودهای امنیتی ایفون و ایپد شما می‌باشد. یکی از بهبودهای امنیتی که به تازگی در ios 11.4.1‌ اضافه شده است USB Restricted Mode نام دارد که امکان دسترسی برخی نهادهای قانونی و جاسوسی به اطلاعات گوشی از طریق USB را مسدود می کند.

USB Restricted Mode اگر به تنظیمات Touch ID آیفون خود مراجعه کنید گزینه جدیدی به نام USB Accessories مشاهده می کنید که با غیر فعال بودن آن محدودیتی را اعمال می کند که دسترسی به اطلاعات را غیر ممکن می سازد. محدودیت به این شکل است که در صورت قفل بودن دیوایس بیش از ۱ ساعت، امکان اتصال هرگونه کابل و لوازم جانبی جهت استخراج اطلاعات وجود نخواهد داشت. البته پس از بررسی کارشناسان باگ جدیدی در این ویژگی پدیدار شد که مشخص نیست اشتباهی صورت گرفته یا اپل بر اساس سیاست خاصی این کار را انجام داده است.

اگر لوازم جانبی جدیدی را که تا به حال به دیوایس متصل نشده باشد از طریق Lightning اتصال صورت گیرد، زمان ۱ ساعت ریست می شود و فرصت کافی را برای جاسوسی و استخراج اطلاعات به کمک ابزارهایی نظیر GrayKey فراهم می شود.

برخی دیگر از تغییرات این آپدیت شامل موارد زیر است:

  • حل مشکل برخی کاربران مبنی بر عدم نمایش آخرین محل قرار گرفتن ایرپادها در Find My iPhone.
  • افزایش قابل اطمینان بودن همگام سازی ایمیل‌ها، مخاطبین و یادداشت‌ها با جابه‌جا شدن بین حساب‌ها.

نکته‌ای که در خصوص این‌گونه آپدیت ها وجود دارد این است که اپل به طور معمول سعی دارد تا با در اختیار گذاشتن نسخه‌های آزمایشی پیش از انتشار نسخه‌های نهایی، این امکان را به برنامه‌نویسان بدهد تا بر اساس آخرین نسخه از سیستم عامل ای‌او‌اس اپلیکیشن‌ها و بازی‌های در حال توسعه‌ خود را بر روی این نسخه آزمایش کنند و سرانجام با انتشار نسخه‌ی نهایی فرصت به نمایش گذاشتن پروژه‌‌های انجام شده توسط برنامه‌نویسان در معرض دید جامعه‌ی عظیمی از دارندگان دیوایس‌های ای‌او‌اسی قرار دهند.

نظرات برخی از کاربران درباره ios 11.4.1

مثل اینکه اپل هنوز هم آنچنان که باید و شاید اقدامی برای بهتر شدن اوضاع باطری انجام نداده است و برخی از کاربران دیوایس های قدیمی از بالاتر رفتن مصرف باطری نسبت به آی او اس ۱۱.۴ در این ios گزارش دادند که این می تواند خیلی آزار دهنده باشد. و البته ممکن است برای دیوایس های مختلف متفاوت باشد…

جمعی نیز از کند شدن و لگ داشتن در بعضی قسمت ها میگویند که باز هم چون مدت زیادی از عرضه این آپدیت نگذشته و اطلاعات جامعی نداریم هنوز کذب یا صحت آن را تایید نمی کنیم، ولی می دانیم و مطمئنیم هیچ آی او اسی بی نقص نبوده و نیست به خصوص آی او اس ۱۱!!

منتظر نظرات شما در رابطه با این آی او اس در گروه بزرگ ایران اپل و یا اینستاگرام تیم هستیم.

لینک‌های مستقیم دانلود ای‌او‌اس ۱۱.۴.۱:

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 6s, iPhone 6

iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus

iPhone SE, iPhone 5s GSM, iPhone 5s CDMA

iPad Pro (10.5-inch)

iPad Pro (12.9-inch) (1st generation | 2nd generation)

iPad 5 (9.7-inch – ۲۰۱۷)

iPad 6 (9.7-inch – ۲۰۱۸)

iPad Air 2, iPad mini 4, iPad mini 3

iPad Pro (9.7‑inch)

iPad Air 1, iPad mini 2

iPod touch (6th generation)

iPhone10,4 (iPhone 8)

iPhone10,5 (iPhone 8 Plus)

iPhone X

ارسال نظر