۲۶ تیر ۱۳۹۸

تحلیل و بررسی بتای یازدهم iOS 12

تحلیل و بررسی بتای یازدهم iOS 12

اپل بامداد امروز یازدهمین بتای iOS 12 را برای توسعه دهندگان و کاربران عمومی عرضه کرده است. این آپدیت تنها چند روز پس از نسخه بتای قبل آماده عرضه شده است و همین مسئله نشان از آن دارد که اپل برای عرضه نسخه نهایی این سیستم عامل آماده شده است.

توسعه دهندگانی که اقدام به خرید حساب ۹۹ دلاری اپل کرده باشند، از همین حالا می‌توانند این نسخه را به همراه کیت توسعه دهندگان دریافت کنند. علاوه بر این، اپل نسخه جدید بتای عمومی iOS 12 را برای کاربران نیز آماده عرضه کرده است و کاربران با مراجعه به بخش تست کنندگان اپل، می‌توانند این نسخه را دریافت کرده و قابلیت‌های آن را پیش از عرضه نسخه نهایی تست کنند.

در این نسخه از بتای iOS 12 هیچ قابلیت جدیدی آماده عرضه به کاربران و توسعه دهندگان نشده است و اپل تنها به رفع برخی از باگ‌های جزئی پرداخته است. این نسخه همانند بتاهای قبلی iOS 12 فاقد قابلیت تماس گروهی فیس تایم است و کاربران به این قابلیت دسترسی ندارند.

عرضه زودهنگام و خارج از جدول زمان‌بندی هفتگی بتای یازدهم iOS 12 نشان از آن دارد که اپل خود را آماده عرضه نسخه نهایی و عمومی iOS 12 کرده است. اپل چند روز پس از معرفی آیفون های جدید اقدام به عرضه نسخه نهایی این سیستم عامل خواهد کرد.

گفتنی است که نسخه نهایی iOS 12 قرار است نهایتاً تا سه هفته دیگر و پس از پایان رویداد سپتامبر اپل آماده عرضه به کاربران عمومی شود. به همین دلیل به کاربران توصیه می‌شود تا پیش از عرضه نهایی، اقدام به نصب نسخه‌های بتا روی آیفون یا آیپد خود نکنند چرا که نسخه‌های بتا دارای مشکلاتی شناخته شده هستند که ممکن است در روند استفاده و تجربه کاربری اختلال‌های زیادی را ایجاد کنند.

ارسال نظر