آیا آی او اس ۱۲٫۱ باعث انفجار آیفون‌ها می‌شود؟

0 238

یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر چند ساعت پیش تصویری از یک آیفون X منفجر را منتشر کرد و ادعا کرد که مشکل به دلیل مشکلات فنی در آی او اس ۱۲٫۱ رخ داده است.

آیفون نشان داده شده در تصویر به طور کامل بر اثر انفجار باتری و آتش گرفتن آن غیرقابل استفاده شده است. در پنل پشتی آن یک حفره به وجود آمده است و لایه شیشه‌ای آن به طور کامل ترک برداشته است؛ علاوه بر این، رنگ پنل پشتی آیفون نیز تغییر کرده است و دیگر همانند یک آیفون عادی نیست.

در قسمت جلویی نیز انفجار باتری باعث شده تا نمایشگر را سوراخ کرده و یک حفره بزرگ در بدنه آن ایجاد کرده است. فاجعه رخ داده روی این آیفون باعث شده تا دیگر این دستگاه قابل استفاده نباشد.

در این میان، انتشار دهنده این تصویر و همچنین بسیاری از کاربران اعلام کرده‌اند که احتمالاً آی او اس ۱۲٫۱ باعث این انفجار شده است. او ادعا می‌کند که در طول یک سال استفاده خود از آیفون X با هیچ مشکلی مواجه نبوده است اما پس از آپدیت به آی او اس ۱۲٫۱ در اولین شارژ متوجه انتشار یک دود خاکستری از گوشی می‌شود و به یک باره گوشی منفجر می‌شود.

در مدت کوتاهی پس از این اتفاق اپل اعلام کرد که در حال بررسی این موضوع است و این مسئله را بررسی می‌کند که آیا آی او اس ۱۲٫۱ باعث انفجار باتری دستگاه شده یا این رویداد ریشه دیگری داشته است. تا پیش از این تعداد آیفون‌هایی که بر اساس اختلالات باتری با انفجار مواجه می‌شدند بسیار کمتر از دیگر تلفن‌های هوشمند بوده است که در اکثر آن‌ها تعویض باتری با استفاده از قطعات غیرمجاز دخیل بوده است.

در این میان، هنوز مشخص نیست که ریشه اصلی این مشکل چیست و اپل هنوز در مورد آن ادعایی نکرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن