حل مشکل شناسایی شدن جیلبریک توسط بعضی اپلیکیشن‌ها

0 214

اگر که از افراد مشتاق به جیلبریک و یا حتی فقط از دنبال‌کنندگان اخبار این حوضه هستید، کاملاً به این موضوع آشنایی دارید که با جیلبریک کردن دیوایس تنها نیمی از مسیر را طی کرده‌اید.

حتی با وجود عرضۀ عمومی جیلبریک آی‌اواس ۱۱٫۳٫۱ و ابزار الکترا و سرگرم بودن کاربران با آن، بعضی اپلیکیشن‌ها امّا با شناسایی و تشخیص جیلبریک بودن دیوایس، از اجرا شدن صرف نظر می‌کنند.

اپلیکیشن‌هایی نظیر اپلیکیشن‌های بانکی، برخی بازی‌های محبوب چون Fortnite با شناسایی جیلبریک دیوایس و تشخیص هک شدن دیوایس با اختلال و عدم اجرا روبرو می‌شوند. با وجود خوشایند نبودن این موضوع امّا این پایان کار نیست و هنوز روزنۀ امیدی هست و اندکی نور در انتهای این تونل نمایان است.

با توجه به توییتی که Pwn20wnd، یکی از اعضای تیم الکترا منتشر کرد، مشخص شد که بزودی اکثر این‌گونه اپلیکیشن‌ها قادر به شناسایی و تشخیص جیلبریک بودن دیوایس نخواهند شد و به درستی اجرا و به کار خود ادامه می‌دهند.

توییت مذکور بدین شرح است:

حجم زیادی از مکانیزم‌های تشخیص و شناسایی جیلبریک به زودی و با تشکر @umanghere (از اعضای تیم) از بین خواهند رفت و این روش تقریباً شامل تمام اپلیکیشن‌هایی که برای دور زدن آن‌ها درخواست شده بود می‌شود.

_ Pwn20wnd (@Pwn20wnd) July 13, 2018

اطلاعات و جزئیات دقیق‌تری از زمان انتشار هنوز در دست نیست امّا همین آگاهی از حل شدن این مشکل توسط مقامات تیم الکترا جای شکرگذاری دارد. چنین پیشرفت‌هایی مایۀ دلخوشی و امید هست، خصوصاً اینکه افرادی بدلیل وجود چنین مسائل و مشکلاتی از جیلبریک منصرف شده‌اند.

چنانچه نسخۀ آی‌اواس دیوایس شما ۱۱٫۲٫۱ تا ۱۱٫۳٫۱ و یا روی بتای ۱ تا ۳ آی‌اواس ۱۱٫۴ می‌باشد جهت اطلاع از نحوۀ جیلبریک می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید، همچنین جهت اطلاع از سورس‌ها و ریپوهای قابل اعتماد می‌توانید به این صفحه مراجعه بفرمایید.

  

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ