چگونگی نصب اپلیکیشن های جدید بر روی آیفون های قدیمی

0 301

شاید برای خیلی از شما که آیفون های قدیمی دارید و نمیتونید آی او اس رو آپدیت کنید یا کسایی که در کل مایل نیستید آی او اس رو آپدیت کنید هم پیش اومده باشه که خواسته باشید برنامه ای رو دانلود کنید و با پیغام پایین به معنی ناسازگاری این برنامه با سیستم عامل دستگاه مواجه شده باشید!! اما ما در این پست قصد داریم چگونگی نصب اپلیکیشن های جدید بر روی آیفون های قدیمی رو بهتون آموزش بدیم.

تموم برنامه هایی که در اپستور قرار میگیرن به روز هستن و این خیلی خوبه، اما اگه شما از دیوایس ها و آی او اس های قدیمی استفاده میکنید این میتونه برای شما یه کابوس باشه.

جالبه بدونید روش قانونی وجود داره که با استفاده از اون بدون نیاز به جیلبریک کردن آیفون خودتون میتونید اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های آی او اسی مورد نظرتون رو در آیفون‌ها و آیپدهایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر آی او اس بهره می‌برد نصب و راه‌اندازی کنید.

فقط یه نکته ای که لازمه بدونید اینه که اگه اپلیکیشن یا برنامه مد نظرتون به تازگی توسعه یافته و عرضه شده، شانس شما برای وجود نسخه‌ای از اون که مطابق با معیارهای سیستم عامل آیفون یا آیپد شما باشه به مراتب کمتر خواهد بود.


روش کار

همونطور که گقتیم تمام برنامه هایی که در اپستور قرار میگیرن به روز هستن و برای همین شما باید برای اینکار دور اپستور رو خط بکشید. در این شرایط شما باید به دنبال نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن یا برنامه مور نظرتون باشید که قابلیت سازگاری با دستگاهتون رو داشته باشند.

اگه شما نسخه جدیدی از یک برنامه رو در دستگاهی جدیدتر دانلود یا خریداری کنید و یا اپلیکیشن مورد نظر رو از طریق ابزار iTUnes دانلود کنید، میتونید نسخه قدیمی‌تر اونو در یک دستگاهی قدیمی‌تر هم داشته باشید. این موضوع از جمله سیاست‌ها و قوانین پایه‌ای کمپانی اپل است. اپل میگه که اگه کاربری یک اپلیکیشن یا برنامه رو خریداری یا دانلود کرد، این اپلیکیشن به لیست اختصاصی وی اضافه میشه و اون شخص در هر دستگاه دیگه ای قادر به نصب و استفاده از اون خواهد بود. به عبارت دیگه هنگامی که شما برنامه‌ای رو در هر دستگاه آی او اسی یا حتی از طریق ابزار iTunes دانلود یا خریداری می‌کنید، این برنامه به کلکسیون اختصاصی و شخصی شما منتقل میشه و از این به بعد در هر دستگاه دیگه ای قادر به استفاده از اون خواهید بود.

با این شرایط مشکل شما کاملا حل شده است! اگه با استفاده از مشخصات اپل آیدی خودتون اپلیکیشن جدیدی رو در ابزار iTUnes یا یک آیفون جدیدتر دانلود کنید، این اپلیکیشن به آرشیو شما منتقل میشه. حالا اگه آیفون قدیمی خودتون رو با همون اپل آیدی و مشخصات روشن کرده و به آرشیو اپلیکیشن‌های خود مراجعه کنید (تصور کنید که از طریق ابزار iTunes این کار رو انجام دادید)، ابزار iTunes به طور اتوماتیک به دنبال نسخه‌ای از اپلیکیشن مورد نظر خواهد بود که با سیستم عامل آی او اس قدیمی‌تر دستگاهتون سازگاری داشته باشه. نهایتا نسخه سازگار اپلیکیشن یا برنامه مورد نظر در آیفون قدیمی شما نصب شده و قابل استفاده می‌شود.


برای روشن‌تر شدن این موضوع ما یک کامیک بوک (Comic Book) مشهور با نام Comic Zeal رو مورد ارزیابی قرار دادیم. به منظور دانلود این کامیک بوک از اپ استور، سیستم عامل دستگاهتون باید حداقل آی او اس ۸٫۲ باشه، در غیر این صورت با پیغام خطایی مواجه میشید که عکس اونو در بخش ابتدایی براتون آوردیم. برای نصب نسخه سازگار این کامیک بوک با آیپد یا آیفون قدیمی‌تر خودتون ما از ابزار iTunes استفاده می‌کنیم. ابتدا از طریق بخش جستجوی ابزار iTunes نام کامیک بوک مورد نظرمون رو جستجو میکنیم.

پس از اینکه اپلیکیشن مورد نظر پیدا شد اونو دانلود کنید. دقت داشته باشید که سیستم شرح داده شده در اپلیکیشن‌های رایگان و غیر رایگان کاربرد داره. به بیان دیگه تنها برنامه‌های غیر رایگان نیستند که قابلیت نصبت نسخه‌های قدیمی‌تر اونا با استفاده از این روش وجود داشته باشد و از این نظر روش شرح داده شده در هر اپلیکیشن یا برنامه‌ای کاربرد خودش رو خواهد داشت. حال کافیه که گزینه Install رو انتخاب کنید.

پس از لمس گزینه Install باید یکم صبر کنید. در این شرایط ابزار iTunes متوجه میشه که دستگاه آی او اسی شما از نسخه‌ قدیمی سیستم عامل آی او اس بهره میبره و قابلیت نصب نسخه جدید کامیک بوک مورد نظر بر روی اون وجود نداره. بنابراین iTunes به طور اتوماتیک به دنبال نسخه‌ای قدیمی‌تر و سازگار با آیفون شما میگرده و پیغام زیر به صورت پاپ‌آپ نمایش داده میشه.

مضمون این پیام بدین صورته که “نسخه سازگار کنونی تعریف شده برای این اپلیکیشن آی او اس ۸٫۲ است که دستگاه شما از آن بهره‌مند نیست. آیا تمایل دارید که نسخه‌ای قدیمی‌تر از اپلیکیشن مورد نظر بر روی دستگاهتان نصب شود که با سیستم عامل آن سازگار است؟” با انتخاب گزینه Download فرآیند مورد نظر تکمیل میشه و شما میتونید اپلیکیشن یا برنامه مد نظرتون رو بدین صورت روی دستگاتون نصب کنید.

دانلود آیتونز دارای اپستور:

macOS

windows 64bit

windows 32bit

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ