آموزش نصب فونت‌های متفرقه در آیفون بدون نیاز به جیلبریک

0 1,542

نصب فونت در آی او اس برخلاف دیگر سیستم عامل‌ها، همواره با چالش‌ها و محدودیت‌های بسیاری همراه بوده است. بسیاری از کاربران برای انجام چنین کاری دست به جیلبریک دستگاه و سیستم عامل خود می‌زنند که این کار به هیچ وجه از لحاظ امنیتی توصیه نمی‌شود.

بر همین اساس، کاربران معمولی به دنبال روشی برای نصب فونت‌های متفرقه روی آی او اس هستند که نیاز به جیلبریک نداشته باشد. البته باید به یاد داشته که اپل به صورت عادی و رسمی اجازه چنین کاری را به کاربران و توسعه دهندگان نمی‌دهد. بر اساس دستورالعمل اپل استور، هیچ اپلیکیشنی نباید نحوه استفاده و تجربه کاربری آیفون‌ها و آیپدها را تغییر دهد و کاربران باید از رابط کاربری اختصاصی اپل که توسط این کمپانی توسعه داده شده است استفاده کنند.

در این میان، دو روش برای نصب فونت در آی او اس وجود دارد. روش اول به صورت system-wide روی فونت و نوشته‌های دستگاه تأثیر می‌گذارد تا تمامی منوها و اپلیکیشن‌های دستگاه تحت تأثیر این تغییرات قرار بگیرد. روش دیگر نصب فونت به صورت جداگانه برای هر یک از اپلیکیشن‌ها است که البته با محدودیت خاصی همراه است اما روش نصب آن آسان‌تر است.

نصب فونت‌های متفرقه در آیفون با استفاده از Ulysses

این روش تا حدودی قدیمی است اما همچنان در آیفون‌های جدید قابل استفاده است. برای استفاده از آن کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. یک فونت مورد علاقه خود را با هر روشی که برایتان آسان‌تر هست، در آیفون ذخیره کنید. برای مثال از طریق سافاری، فونت مورد نظر خود را دانلود کنید و یا آن را در آیکلاود یا دراپ باکس خود ذخیره کنید.
  2. اپلیکیشن Ulysses را از طریق این لینک از اپ استور دانلود کنید
  3. روی فونت مورد نظر خود که قبلاً آن را دانلود کرده‌اید کلیک کنید و آن را با Ulysses باز کنید.

نصب فونت‌های متفرقه در آیفون با استفاده از iFont

  1. iFont را از طریق این لینک در اپ استور دانلود و نصب کنید
  2. همانند روش قبل فونت دانلود شده را با اپلیکیشن یاد شده باز کنید و آن را روی سیستم خود تنظیم کنید

روش‌های دیگری که به کاربران اجازه نصب فونت در آی او اس را می‌دهند معمولاً نیاز به جیلبریک و یا نصب پروفایل روی نسخه‌های بتای آی او اس دارند که انجام آن‌ها برای کاربران عادی توصیه نمی‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن