چگونگی نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده

0 474

همونطور که میدونید با جیلبریک کردن میشه محدودیت های اپل رو دور زد و اپلیکیشن های مختلفی رو روی دیوایس ها نصب کرد. اما اگه بنا به هر دلیلی مایل نیستیم دیوایس خودمون رو جیلبریک کنیم و به بعضی از اون اپلیکیشن ها نیاز داریم باید چه کنیم؟ ما در این پست قصد داریم چگونگی نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده رو به شما آموزش بدیم…

(اطلاعاتی جامع درباره جیلبریک)

برنامه های جیلبریکی یا همان برنامه هایی که به منظور نصب و استفاده نیازمند جیلبریک بودن دستگاه هستند، به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند.

  1. برخی از این برنامه‌ها به طور مستقیم با لایه‌های سیستمی و امنیتی دستگاه در ارتباط خواهند بود
  2. برخی دیگر با این زمینه‌های امنیتی کاری نداشته و تنها ویژگی یا قابلیت‌های خاصی را به آیفون یا آیپد اضافه می‌کنند.

خوشبختانه شما می‌توانید دسته دوم برنامه‌های ذکر شده را با استفاده از روش خاصی در آیفون جیلبریک نشده خود نصب نمایید.

حتما می‌دانید که منبع دانلود رسمی اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های آی او اسی جیلبریک نشده، اپ استور است؛ اما اپل به توسعه دهندگان و شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا تحت شرایط خاصی نسبت به توزیع برنامه های منحصر به فرد خود اقدام نمایند. این پروسه که به روش OTA انجام می‌شود، شامل دو حالت پیاده‌سازی است:

  • توزیع داخلی برنامه‌: شرکت‌های دخیل در پروژه iOS Developer Enterprise Program اجازه ساخت و توزیع برنامه های داخلی خود برای کارکنان را دارند.
  • توزیع برنامه‌ها برای تست بتا: توسعه دهندگان این امکان را دارند تا برنامه‌های خاص مورد نظر خود را به منظور تست و بررسی در قالب نسخه بتا برای عده مشخصی از کاربران عرضه نمایند.

حالت دوم، دقیقا حالتی است که امکان نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده را فراهم می‌کند. بدین منظور منابعی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به برنامه‌هایی دسترسی داشته باشید که هنوز به طور رسمی توسط اپ استور ارائه نشده‌اند. چنانچه این برنامه از برنامه های جیلبریکی باشند که نیازمند دسترسی به لایه‌های امنیتی و سیستمی دستگاه نباشند، شما می‌توانید آن‌ها را در آیفون یا آیپد جیلبریک نشده خود نصب کرده و از آن‌ها استفاده به عمل آورید.

سرویس‌های واسط به منظور نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده

به منظور نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده سرویس‌های خاصی وجود دارند. به عنوان مثال سرویس iEmulators، INOJB یا Emu4iOS از جمله سرویس‌هایی هستند که قابلیت نصب اپلیکیشن‌هایی نظیر iRec، AirFloat، iTransmission، BarMagnet، GBA4iOS، iDOS، RecordScreen، Shou و … را بدون نیاز به جیلبریک بودن دستگاه فراهم می‌کنند.

با این حال باید اشاره کنیم که سرویس‌های این چنینی رایگان عموما با پچ‌های سیستمی جدید اپل مغایرت دارند. این موضوع سبب می‌شود تا در حین استفاده از برخی اپلیکیشن‌های ارائه شده در این سرویس‌های رایگان دچار مشکل شوید.

اگر قصد دارید که از این سرویس‌ها بدون بروز هیچ مشکلی در آیفون یا آیپدتان استفاده کنید، کافیست که تاریخ سیستم عامل آی او اس دستگاهتان را به عقب ببرید. اگر تمایلی نسبت به انجام این عمل ندارید، می‌توانید از سرویس‌های اشتراکی یا پولی موجود مانند سرویس BuildStore استفاده کنید.

سرویس BuildStore یکی از بهترین منابع موجود به منظور نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده محسوب می‌شود. با استفاده از این منبع می‌توانید هر برنامه خارج از اپ استوری را در آیفون یا آیپد جیلبریک نشده خود نصب نمایید. همانطور که اشاره داشتیم، سرویس BuildStore یک سرویس اشتراکی و غیر رایگان است. به منظور استفاده سالانه از این سرویس باید مبلغی معادل با ۱۱٫۹۹ دلار پرداخت کنید اما در سمت مقابل این سرویس بهترین کیفیت ممکن را ارائه می‌کند و برنامه‌های عرضه شده در آن مغایرتی با پچ‌های سیستمی جدید آیفون یا آیپدهای اپل ندارند.

در سرویس BuildStore به روز رسانی‌های برنامه‌ها با سرعت قرار داده می‌شوند و کاربران این سرویس قادر به استفاده از آن‌ها خواهند بود.

دقت داشته باشید که به منظور دانلود و نصب برنامه‌های موجود در BuildStore نیاز به پرداخت هزینه مجزا وجود ندارد و اشتراکی که خریداری کرده‌اید امکان دانلود رایگان تمام برنامه‌ها را فراهم می‌کند.

برخی از برنامه‌ها و بازی‌هایی که هم اکنون توسط سرویس BuildStore ارائه شده‌اند به شرح زیر هستند:

  • شبیه ساز iOSGBA4IOS، RetroArch، iFBA، Gearsystem، MAME4iOS، iSSB، PPSSPP، MeSNEmu، iDOS، Provenance، Gearboy، MD.emu، NDS4iOS و SNES4IOS
  • بازی: Dendy/Nes/ Favicon 112 Games Pack، Flappy Bird، Marvel vs. Capcom 2
  • ابزار: MovieBox (Popcorn Time alternative for iOS)، McTube Pro، iTransmission، MusicJunkie، CartoonHD Pro، iRec، BarMagnet، iNoCydia

بنابراین با استفاده از سرویس BuilStore می‌توانید نسبت به نصب برنامه های جیلبریکی در آیفون جیلبریک نشده اقدام کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ