آپدیت جدید اینستاگرام؛ جابه‌جایی صفحۀ ویدیو چت و موضوع‌بندی بخش اکسپلور

0 67

کمتر از گذشت ۲ هفته از معرفی تماس یا چت ویدیویی در بخش دایرکت و موضوع‌بندی بخش اکسپلور (جستجو)، آپدیت جدید اینستاگرام (نسخه ۵۳٫۰) با پشتیبانی از این ۲ ویژگی دیروز منتشر شد.

برای شروع یک مکالمه‌ی ویدیویی، کافیست وارد صفحه‌ی چت شخصی و یا گروهی در بخش دایرکت شوید و با لمس آیکون دوربین در گوشه‌ی راست بالای صفحه این مکالمه را آغاز کنید.

قابلیت چت ویدیویی در بخش دایرکت اینستاگرام تا ۴ نفر به‌طور همزمان را پشتیبانی می‌کند.

این ویژگی تجربه‌ی تماس ویدیویی در فضایی خصوصی و محرمانه را به ارمغان می‌آورد و همچنین با کمک به حس در تماس بودن و کنار دوستان بودن در مواقعی که نمی‌توانید کنار هم باشید، جذابیت این ویژگی را دوچندان می‌کند.

این امکان فراهم شده تا صفحه‌ی ویدیو چت را به صورت شناور در صفحه داشته باشید تا قادر به انجام سایر فعالیت‌ها همچون ارسال پیام و تصویر در بخش دایرکت، مشاهده‌ی فید (صفحه‌ی اصلی)، ارسال استوری و غیره باشید.

در ضمن فالورهای بلاک شده توانایی برقراری ویدیو چت با شما را ندارند (فالورهای بلاک شده قادر به ارسال پیام در دایرکت شما هستند.). همچنین جهت مدیریت اعلان‌های مربوط به ویدیو چت به قسمت Push Notifications در تنظیمات مراجعه کنید.

ویژگی بعدی اما مربوط به بخش اکسپلور یا همان جستجو می‌باشد. استوری‌های پربازدید جای خود را به بخش‌هایی با عنوان موضوعات مختلف در بالای صفحه‌ی اکسپلور ارزانی کرده‌اند.

با مراجعه‌ی بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر به بخش اکسپلور به‌طور روزانه، سازماندهی جدید اعمال شده مبنی بر موضوع‌بندی محتوا، افزایش میزان مراجعه به این بخش را در پی دارد.

اینستاگرام توضیح می‌دهد:

«با وجود موضوع‌بندی بخش اکسپلور، کاربران می‌توانند با جدیّت و آگاهی بیشتری نسبت به قبل پست‌ها را مشاهده کنند. هنگامی که صفحه‌ی اکسپلور را باز می‌کنید،

در بالای صفحه با این موضوع‌های شخصی‌سازی شده روبرو می‌شوید. این بخش از قسمتی به‌نام «برای شما» ((For You تشکیل شده که شامل ترکیبی از علاقه‌مندی‌های شخصی‌سازی شده مناسب برای حساب شما می‌باشد.

علاوه بر این، موضوعاتی اعم از «هنر»، «ورزش»، «زیبایی» و «مُد»_درست مشابه موضوعات هشتگ‌ها_ در این لیست موجود می‌باشد که علاقه‌مندی شما به جستوجوی بیشتر در بخش اکسپلور را چند برابر می‌کند

. حالا، زمانی که می‌خواهید از آخرین اخبار و موضوعات داغ صنعت مُد باخبر شوید و یا قصد دارید مقصد جدیدی برای سفر خود انتخاب کنید، به سادگی با دنبال کردن این موضوعات و هشتگ‌های مربوطه به اهداف خود دست پیدا کنید.»

برای زدودن یا حذف یکی از این موضوعات (کانال)، کافیست انگشت خود را روی یکی از آنها نگه داشته و از منوی باز شده گزینه‌ی Mute (بی‌صدا) را انتخاب کنید تا کانال انتخاب شده به انتهای لیست کانال‌ها منتقل شود.

هردوی این ویژگی‌ها، یعنی ویدیو چت و موضوع‌بندی بخش اکسپلور، نیازمند نصب نسخه‌ی ۵۳٫۰ به بالای اپلیکیشن اینستاگرام هستند.

همچنین اینستاگرام اخیرا با معرفی بخش جدیدی به ‌نام IGTV (تلویزیون اینستاگرام)، شرایط اپلود ویدیوهای طولانی‌تر از ۱ دقیقه را برای ویدیوسازان اینستاگرامی فراهم کرده است.

در آپدیت‌های پیشین هم شاهد اضافه شدن قابلیت قرار دادن موسیقی در استوری و پیغام «You’re All Caught Up» که به معنی مشاهده‌ی تمام پست‌های ۴۸ ساعت اخیر است، بودیم.

 

منبع iDB

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن