اقدام هواوی در تقلید غیر حرفه‌ای از آیفون ایکس

0 117

اخیراً یک توییت تصویری از یکی از خبرنگاران حاضر در رویداد معرفی هواوی P20 در انگلستان  سروصدای زیادی به پا کرده است؛ چرا که این کمپانی چینی به طرز شرم آوری از کمپانی اپل و آیفون ایکس در تولید محصول جدید خود تقلید کرده است.

هواوی در جریان معرفی پی ۲۰ در انگلستان اعلام کرده که وجود بریدگی کوچک‌تر در این تلفن هوشمند، باعث می‌شود تا کاربران بتوانند نوتیفیکیشن‌های بیشتری را نسبت به آیفون ایکس مشاهده کنند. باید توجه داشت که مدیران هواوی تا پیش از این اعلام کرده بودند که با نوآوری‌های اختصاصی خود تصمیم دارند تا اپل و تلفن‌های هوشمند آیفون را در بازار جهانی به زانو دربیاورند و میزان فروش تلفن‌های هوشمند خود را بیشتر از آیفون‌ها کنند.

در توییت یاد شده، Oliur Rahman به ادعای اخیر هواوی واکنش نشان داده است و با انتشار تصویری از رویداد معرفی پی ۲۰ در انگلستان عبارت «lol» را در توصیف آن به کار برده است. چرا که هیچ کس نیازی به مشاهده نوتیفیکیشن‌های بیشتر ندارد و بهانه هواوی برای استفاده از این طراحی عملاً اشتباه بوده است.

از زمان تولید و عرضه آیفون ایکس در سال ۲۰۱۷ تمامی شرکت‌های فعال در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند اندرویدی سعی کرده بودند تا با تقلید از آیفون ایکس، از نمایشگرهای بدون حاشیه و بریدگی بالای آن در پرچم‌داران خود استفاده کنند. این اقدام در حالی انجام شده بود که بسیاری از تلفن‌های هوشمند اندرویدی تولید شده در سال جاری، حتی نیازی به تعبیه ناچ نداشتن، چرا که این محصولات مجهز به دوربین ترودپت و سیستم تشخیص هویت سه بعدی مشابه با فیس آیدی نبوده‌اند.

این مسئله باعث شده بود تا حتی طرفداران تلفن‌های هوشمند اندرویدی نیز نارضایتی خود را از طراحی گوشی‌های جدید ابراز کنند و وب سایت‌های بررسی تلفن‌های هوشمند نظیر GSM Arena برای این دسته از کاربران قابلیت عدم جست و جوی گوشی‌های دارای ناچ را در نظر بگیرند.

در این میان، هواوی و سامسونگ تنها شرکت‌هایی بودند که در تولید گوشی‌های خود اقدام به تعبیه ناچ یا همان بریدگی در بالای نمایشگر دستگاه‌های خود نکرده بودند و حالا مشخص شده که هواوی نیز از این اقدام اشتباه دیگر شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های اندرویدی درس نگرفته و در تولید پی ۲۰ از آیفون ایکس و طراحی خاص آن تقلید کرده است.

با این حساب تا به امروز تنها شرکت بزرگ و مطرح تولید کننده گوشی‌های اندرویدی که از بریدگی بالای نمایشگر در محصولات جدید خود استفاده نکرده است، سامسونگ است که احتمالاً این طراحی را در گوشی‌های بعدی خود مورد استفاده قرار می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن