چگونگی تنظیم تایمر روی آیفون

0 211

 یکی از قابلیت‌هایی که امروزه روی تمامی تلفن‌های هوشمند ارائه شده است، امکان تنظیم تایمر است. تایمر به کاربران کمک می‌کند تا از طریق تنظیم زمان مشخصی، از فرا رسیدن زمان انجام یک کار مشخص یا رویدادی خاص آگاه شوند.

در این میان آیفون‌ها نیز همانند دیگر تلفن‌های هوشمند مجهز به تایمر هستند و کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن پیش‌فرض ساعت در آن‌ها از تایمر بهره‌مند شوند.

تفاوت تایمر با آلارم در این است که دیگر برای تنظیم ساعت برای زمان مشخص نیازی به دانستن ساعت و دقیقه ندارید و تنها کافی است مدت زمان طی شده پس از مدتی خاص را بدون محاسبه زمانی تنظیم کرده و آیفون دقیقاً پس از طی شدن ساعت و دقیقه مورد نظر شما زنگ خواهد خورد و شما را از رویداد در حال اتفاق آگاه خواهد کرد.

در بسیاری از تلفن‌های هوشمند، تایمر همانند آلارم در بخش ساعت ارائه شده است تا کاربران برای پیدا کردن آن گمراه نشوند و مراحل طولانی را طی نکنند. از دیگر مزیت‌های استفاده از تایمر نسبت به آلارم این است که دیگر فرایند تنظیم آن آسان‌تر و سریع‌تر است و اگر ساعت دستگاه شما نیز تنظیم نباشد نیز پس از مدت کوتاهی از طریق نوتیفیکیشن و زنگ خوردن شما را از رویداد در حال اتفاق آگاه می‌کند.

تصور کنید که در حال انجام یک امتحان تستی در خانه هستید و مدت زمان آن یک ساعت است. شما می‌توانید تایمر را روی یک ساعت تنظیم کنید تا با فرا رسیدن زمان مورد نظر از پایان زمان امتحان آگاه شوید.

همچنین شما می توانید با استفاده از تایمر آیفون، برای آهنگ درحال پخش مدت زمان مشخصی را انتخاب کنید؛ فرض کنید شب هنگام آهنگی را گوش می دهید و خواب می روید و تا صبح آهنگ همینطور بی وقفه در حال پخش است (در خیلی مواقع باعث خالی شدن کامل باتری هم می شود) در صورتی که شما می توانید مدت زمان دقیقی را برای آهنگ در حال پخش انتخاب کنید که در پستی جداگانه به روش انجام این کار پرداخته ایم…

چگونگی قطع شدن آهنگ در مدت زمان مشخص

چگونگی تنظیم تایمر روی آیفون

روش تنظیم تایمر روی آیفون بسیار ساده است و تنها کافی است مراحلی کوتاه و آسان را طی کنید و بر اساس زمان طی شده مورد نظر خود از آن استفاده کنید.

  • وارد اپلیکیشن Clock شوید.
  • روی گزینه Timer تپ کنید. (این گزینه در پایین سمت راست قرار دارد)
  • طول زمان طی شده را انتخاب کنید.
  • گزینه Start را بزنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ