۴ تیر ۱۳۹۸

آموزش مرتب کردن مخاطبین با چینش دلخواه در آیفون و آیپد

آموزش مرتب کردن مخاطبین با چینش دلخواه در آیفون و آیپد

 مرتب بودن لیست افراد در مخاطبین بر اساس موارد مختلف بسیار مهم است؛ چرا که این کار باعث می‌شود تا کاربران بتوانند کانتکت ها را سریع‌تر پیدا کنند و به آسانی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

البته تمامی تلفن‌های هوشمند امروزی امکان استفاده از جست و جوی متنی را دارند و کاربران می‌توانند با تایپ بخشی از اسم کانتکت یا همان مخاطب مورد نظر خود را پیدا کنند. با این حال خود روش جست و جو از طریق تایپ تا حدودی وقت گیر است و به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند تا نام مخاطب مورد نظر خود را در لیست کانتکت ها پیدا کنند.

پیدا کردن چشمی نام کاربران در لیست کانتکت ها به طور مشخص مستلزم استفاده از شیوه‌هایی خاص برای مرتب کردن نام‌ها است. آیفون می‌تواند نام‌ها را بر اساس حروف الفبا مرتب کند با این حال انتخاب اینکه آیفون نام کوچک مخاطب را مرتب کند و یا نام خانوادگی او را برای ترتیب لیست کانتکت ها در نظر بگیرد، در اختیار خود کاربران است. کاربران می‌توانند با یک تغییر ساده در تنظیمات اصلی آیفون، به لیست مرتب شده خود دسترسی داشته باشند تا فرایند پیدا کردن افراد در آن آسان‌تر و سریع‌تر شود.

مرتب کردن مخاطبین با چینش دلخواه در آیفون و آیپد

 روش انجام این کار بسیار آسان است و تنها کافی است چند قدم ساده را در بخش تنظیمات اصلی آیفون‌ها انجام دهید.

  • به تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings بروید
  • در بخش پایینی تنظیمات، زیر شاخه Contacts را پیدا کرده و با تپ کردن روی آن وارد بخش مدیریت مخاطبین شوید
  • در این بخش، می‌توانید گزینه Sort Order و Display Order را زده و نحوه ترتیب و نمایش مخاطبین را بر اساس نام کوچک یا نام خانوادگی تغییر دهید.

پس از اعمال این تغییرات، لیست مخاطبین در بخش کانتکت ها بر اساس آنچه مورد نظر شما هست به نمایش در میاید.

برچسب ها:
ارسال نظر