۴ تیر ۱۳۹۸

آموزش ارسال پیام به صورت دست نویس و دست نوشته در آیفون و آیپد

آموزش ارسال پیام به صورت دست نویس و دست نوشته در آیفون و آیپد

یکی از ویژگی های جالبی که از ios 10 به بعد به آیفون ها اضافه شد قابلیت نوشتن پیام بصورت دست نوشته و دست نویس است که شاید برای خیلی ها جالب و کاربردی باشد. ما در این پست قصد داریم آموزش ارسال پیام به صورت دست نویس و دست نوشته در آیفون و آیپد را برای شما ارائه کنیم.

با ما باشید…

یکی از ویژگی‌هایی که اپل با انتشار سیستم عامل آی او اس ۱۰ به آیفون ها و آیپدها اضافه کرد و بسیار جالب توجه است مربوط به امکان ارسال پیام دست نوشته میباشد. اما منظور از پیام دست نوشته چیست؟ اپل در سیستم عامل آی او اس ۱۰ این امکان را در اختیار کاربران قرار داده تا با استفاده از انگشت خود و در برنامه Messages دستگاه عبارت یا کلمه‌ای نوشته و آن را برای مخاطبین خود ارسال کنند. به این نوع عبارت که توسط انگشت دست کاربر نوشته می‌شود، اصطلاحا پیام دست نوشته می‌گوییم.

روش کار

به منظور استفاده از این قابلیت، سیستم عامل آیفون شما باید حداقل آی او اس ۱۰ باشد. به منظور ارسال پیام دست نوشته در آیفون خود مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا برنامه یا اپلیکیشن Messages آیفون خود را اجرا کنید و مخاطبی را انتخاب کنید که قصد دارید برای او پیام دست نوشته ارسال کنید. هنگامی که مانند عکس پایین به صفحه ارسال و دریافت پیام مخاطب مد نظرتان هدایت شدید، انگشت خود را بر روی فیلد تایپ قرار دهید تا این فیلد انتخاب شود و کیبورد دستگاه برای تایپ متن آماده شود.

  • حال آیفون خود را به صورت افقی در دستتان بگیرید. در این شرایط صفحه‌ یا حالتی مشابه با عکس پایین پیش رویتان قرار می‌گیرد.

  • سپس گزینه ای که در عکس بالا مشخص شده است را لمس کنید.
  • و بعد در باکس باز شده متن مورد نظر خودتون رو بنویسید و مانند عکس پایین روی Done ضربه بزنید تا بار دیگر به صفحه مکالمه خود با کاربر مد نظر هدایت می‌شوید.

  • با لمس گزینه ارسال پیام در این مرحله، دست نوشته شما برای مخاطب مد نظرتان ارسال خواهد شد. بدین منظور شما توانستید نسبت به ارسال پیام دست نوشته در آیفون خود اقدام کنید.

برای خارج شدن از این حالت هم ۲ راه دارید:

  • هنگامی که گوشی را افقی گرفتید گزینه ای که در عکس پایین به آن اشاره شده است را لمس کنید تا به حالت قبلی بازگردید.

  • یا کافیست گوشی را از حالت افقی خارج کنید تا به شکل اولیه درآید.
ارسال نظر