۲۶ تیر ۱۳۹۸

با خیال راحت آیفون خود را در اختیار دیگران قرار دهید!

با خیال راحت آیفون خود را در اختیار دیگران قرار دهید!

با خیال راحت آیفون خود را در اختیار دیگران قرار دهید! بله درست شنیدید. حتما شما هم از امنیت فوق العاده ی آیفون های اپل شنیده اید. یکی دیگر از آپشن های امنیتی که آیفون ها بطور پیش فرض در اختیار کاربران قرار میدهند قابلیتی است به نام guided access که در ادامه نحوه کار و استفاده از این ویژگی کاربردی را به شما آموزش خواهیم داد.

روش کار این قابلیت به گونه ای است که هنگامی که دیوایس خود را در اختیار شخصی می گذارید که مثلا فقط عکس های شما را ببینید و مایل نیستید به قسمت های دیگر گوشی دسترسی داشته باشد با زدن ۳ بار پشت سرهم دکمه هوم و لمس گزینه استارت می توانید آیفون خود را در همان قسمت گالری قفل کنید تا دسترسی به دیگر نقاط گوشی بسته شود.

فعال کردن guided access

اگر شما نیز مایلید این قابلیت بسیار کاربردی را در دیوایس خود فعال کنید مسیر زیر را طی کنید:

setting >> general >> accessibility >> guided access

و مطابق عکس پسورد دلخواه را وارد کنید. (رمز را فراموش نکنید)

میتوانید ناچ آیدی را نیز برای این قسمت فعال کنید…

بعد از انجام این کار هنگامی که لازم میبینید که آیفون خودتون رو باید تو یه نقطه ای قفل کنید و امکان دسترسی به بقیه نقاط گوشی (جز اون قسمت که الان داخلش هستید) رو ببندید کافیه سه بار مداوم دکمه هوم رو فشار بدید تا با صفحه زیر مواجه بشید و برای فعال شدن این قابلیت start در قسمت بالا سمت راست را لمس کنید.

بعد از انجام این کار مشاهده می کنید که دیگر نمیتوانید تحت هیچ شرایطی به قسمت های دیگر دیوایس خود دسترسی داشته باشید و حتی این قابلیت بر روی هوم مجازی شما نیز تاثیر گذاشته به نحوی که حتی اجازه گرفتن screenshut  از صفحه را نیز نخواهید داشت.

و برای غیرفعال کردن این حالت نیز باید بار دیگر سه بار دکمه هوم را فشار داده و در تصویری که مانند عکس بالا ظاهر می شود گزینه end در بالا سمت چپ را لمس کنید.

ارسال نظر