دقت جی پی اس افزایش پیدا می‌کند

0 186

سازمان تنظیم مقررات ارتباطی آمریکا با عنوان FCC به تازگی مجوزهای لازم برای عرضه دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر جی پی اس دقیق‌تر را صادر کرده است.

بر همین اساس، شرکت‌های فعال در حوزه فناوری از این پس می‌توانند محصولاتی را تولید کننده که از لحاظ دقت جی پی اس و پیدا کردن مکان دقیق بسیار قوی هستند و می‌توانند موقعیت دقیق را با کمترین درصد خطا پیدا کنند. سیستم جی پی اس جدید با استفاده از ماهواره جدیدی که اتحادیه اروپا با عنوان «گالیله» به مدار زمین فرستاده موقعیت مکانی دقیق دستگاه‌ها و در نهایت کاربران را پیدا می‌کند.

آمریکا طی رایزنی‌های اخیر با اتحادیه اروپا مجوز استفاده از این ماهواره را پیدا کرده است و از این پس دستگاه‌های هوشمند عرضه شده در توسط شرکت‌های آمریکایی دقت و توان بیشتری درزمینهٔ موقعیت یابی دارند. بر همین اساس، پیش بینی می‌شود تا آیفون‌ها و آیپدهای عرضه شده در سال ۲۰۱۹ به طرز قابل توجهی درزمینهٔ تشخیص موقعیت مکانی کاربران دقیق باشند و با تا فاصله ۳۰ سانتی متری را بتوانند تشخیص دهند.

اپل به همراه بسیاری از شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های هوشمند احتمالاً در آینده نزدیک می‌توانند از سیستم مکان یابی گالیله استفاده کنند و طی آن موقعیت دقیق کاربران را تشخیص دهند. تشخیص موقعیت دقیق به‌منزله آن است که استفاده از جی پی اس در سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین و نرم افزاری به طرز قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و کاربران می‌توانند از مزایای این قابلیت به‌طور روزمره بهره‌مند شوند.

افزایش دقت جی پی اس همچنین ممکن است باعث به وجود آمدن نگرانی‌های بیشتری درزمینهٔ حفظ حریم خصوصی کاربران شود که در نهایت منجر به وضع قوانین پیچیده‌تر برای اپلیکیشن‌ها درزمینهٔ ثبت موقعیت مکانی کاربران به‌ صورت لحظه‌ای شود تا دست توسعه دهندگان در مورد تشخیص مکان دقیق دستگاه‌ها و در نهایت کاربران بسته‌تر شود تا حریم خصوصی کاربران به اندازه کنونی حفظ شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ