۴ تیر ۱۳۹۸

وقتی گوگل قابلیت Night Shot پیکسل را به رخ آیفون می‌کشد!

وقتی گوگل قابلیت Night Shot پیکسل را به رخ آیفون می‌کشد!

با وجود این‌که تمامی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، در پرچم‌داران خود از دوربین چندگانه استفاده کرده‌اند گوگل کماکان به استفاده از یک دوربین اصرار دارد. وجه تمایز گوشی‌های پیکسل اما پردازش بهتر نرم‌افزاری آن‌هاست. به‌تازگی ماروین چو مدیر ارشد بازاریابی گوگل تصویری را در توییتر خود برای به‌رخ کشیدن قابلیت Night Shot پیکسل منتشر کرده است.

همان‌طور که می‌بینید در این تصویر پیکسل ۳ به لطف پردازش نرم‌افزاری و قابلیت Night Shot تصویری بسیار روشن‌تر و واضح‌تر از سوژه ثبت کرده درحالی‌که تصویر آیفون XS کاملاً تاریک و تقریباً بی‌‌استفاده است. با این‌که روی تصویر عبارت Phone X درج شده اما در گوشه سمت چپ و پایین می‌توانید نام آیفون XS اپل را ببینید.

البته شاید بگویید تصویر پیکسل ۳ کمی غیرواقعی است و شباهتی به محیط شب ندارد. با این‌حال حداقل می‌توانید قابلیت Night Shot در پیکسل را غیرفعال کنید، درحالی‌که آیفون چنین قابلیتی ندارد. به این ترتیب اکثریت کاربران استفاده از دوربین پیکسل را در شب ترجیح خواهند داد.

قابلیت Night Shot البته از همان ابتدای عرضه در گوشی‌های پیکسل وجود نداشت و گوگل بعداً آن را به شکل یک آپدیت نرم‌افزاری عرضه کرد. به همین دلیل است که در اوایل عرضه پیکسل ۳ گوگل امکان تبلیغات برای این ویژگی را نداشت.

Night Shot گوگل در واقع چندین تصویر با نوردهی مختلف از سوژه ثبت کرده و آن‌ها را به نحوی با یکدیگر ترکیب می‌کند که تصویر روشن‌تری ثبت شده اما جزئیات در بخش‌های روشن کماکان حفظ شود.

ارسال نظر