۲۶ تیر ۱۳۹۸

برنامه اپل برای تعمیر رایگان برد آیفون ۸

برنامه اپل برای تعمیر رایگان برد آیفون ۸

شرکت اپل به تازگی اعلام کرده که تصمیم به ارائه خدمات تعویض برد اصلی آیفون ۸ دارد. بر همین اساس، برد آیفون‌های ۸ که دارای مشکلاتی مشخص هستند به صورت رایگان تعویض خواهد شد.

اپل اعلام کرده که این خدمات تنها برای آن دسته از آیفون ۸ هایی قابل ارائه است که در بازه زمانی سپتامبر ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۸ به فروش رسیده باشند. این برنامه تعویضی قرار است در برخی از کشورها، نظیر استرالیا، چین، هنگ کند، هند، ژاپن، نیوزلند و آمریکا اجرا شود.

طبق گفته اپل برای ارائه این خدمات تعمیراتی، ابتدا شماره سریال دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و پس از آن در صورت دریافت تأییدیه‌های لازم دستگاه امکان دریافت خدمات تعمیراتی را دارد. بر همین اساس، شرکت اپل اعتراف کرده است که برخی از مدل‌های آیفون ۸ که در بازه زمانی یاد شده به بازار عرضه شده‌اند، دارای مشکلات شناخته شده‌ای هستند.

مشکل شناخته شده مشخصاً مربوط به خراب شدن دستگاه‌ها پس از تعویض نمایشگر ال سی دی با قطعات متفرقه بوده است. تا پیش از این، یک باگ در فریمور آیفون ۸ باعث شده بود تا در صورت تعویض نمایشگر با قطعات تائید نشده، دستگاه دیگر قابلیت روشن شدن را نداشته باشد.

بسیاری از افراد در آن زمان اعلام کردند که این مشکل به صورت عمدی و از طرف کمپانی اپل در آیفون ۸ و ۸ پلاس اعمال شده است تا کاربران اقدام به تعمیر دستگاه از طریق روش‌های متفرقه نکنند. اما بررسی‌های آتی نشان داد که وجود یک باگ در فریمور و مدار منطقی دستگاه باعث این خرابی شده است و اتهامات از طرف شرکت اپل برداشته شد.

در این میان، شرکت اپل اعلام کرده که با وجود تعویض آیفون ۸ توسط تعمیرکاران متفرقه، حاضر به ارائه خدمات تعویض برد مدار منطقی دستگاه‌ها به صورت رایگان است. البته باید به یاد داشت که این خدمات تنها در برخی از کشورها ارائه می‌شود و کاربران در کشورهای دیگر امکان دسترسی به آن را نخواهند داشت.

ارسال نظر