۴ تیر ۱۳۹۸

Face ID در آیفون ۱۰ همیشه قابل اعتماد نیست!

Face ID در آیفون ۱۰ همیشه قابل اعتماد نیست!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]فیس آی‌دی عالی، سریع و راحت است. اما به‌ اندازه‌ای که اپل وعده داده است بی‌نقص نیست. بررسی‌های اولیه برای آیفون X یا آیفون ۱۰ شروع شده‌اند؛ اولین گوشی در نوع خود که برای بازکردن قفل گوشی به تکنولوژی سه‌بعدی تشخیص چهره مجهز است؛ حالا اولین بررسی‌ها نشان داده‌اند که این تکنولوژی همیشه درست عمل نمی‌کند. در زیر نظر نویسندگان نشریات مختلف را در مورد Face ID می‌توانید بخوانید:

اسکات اشتین، سی نت: Face ID بیشتر مواقع چهره من را تشخیص داد، اما گاهی اوقات در موراد کمی درست عمل نکرد.

جوفری فولر، ,واشنگتن پست: فیس‌آی‌دی ۹ بار از ۱۰ بار را درست عمل کرد؛ در تاریکی و در زمانی که عینک داشتم چهره من را تشخیص داد؛ اما زمانی که ریش قلابی گذاشتم در شناسایی من موفق نبود.

استیو کوواچ، بیزینس اینسایدر: فیس‌ آی‌دی دوقلوهای همسان را نیز تشخیص می‌دهد؛ با یکی از دوقلوها قفل باز شد و با دیگری خیر. هر دوی آنها گفتند حتی اعضای خانواده آنها نمی‌توانند آنها را از یکدیگر تشخیص دهند، در حالی که Face ID قادر بود نقشه چهره آنها را به اندازه کافی دقیق ترسیم کند تا تفاوت بین آنها را تشخیص دهد.

نیلی پاتل، دِ ورج: موضوع این بود که فاصله دستگاه با چهره زیاد بود؛ اپل فاصله ۲۵ تا ۵۰ سانتیمتری را پیشنهاد می‌دهد.

این فاصله نزدیک تر از حالتی است که من تلفن خود را از جیب برای چک کردن چیزی بیرون می آورم؛ یعنی اینکه برای باز کردن قفل آیفون X محبورم همیشه به نزدیک نگه داشتن گوشی به صورتم بیش از هر گوشی دیگری که داشتم فکر کنم.[/vc_column_text][us_separator][us_btn text=”به کانال ایران اپل در تلگرام بپیوندید.” link=”url:https%3A%2F%2Ft.me%2Fjoinchat%2FAAAAADvR7uLwJXa_BDF0Ug|||” color=”secondary” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها:
ارسال نظر