لیست محصولاتی از اپل که در صف گران شدن قرار دارند

0 32

کمپانی اپل به تازگی طی نامه‌ای سرگشاده اعلام کرده است که قیمت محصولات جدید این کمپانی به احتمال زیاد به علت افزایش مالیات‌ها و تعرفه‌های دولت آمریکا، با افزایشی بی‌سابقه مواجه خواهد شد.

دولت آمریکا به تازگی مالیات ۲۰۰ میلیارد دلاری را برای واردات و پخش محصولات تولید شده در کشور چین در نظر گرفته است و ازآنجایی که بسیاری از محصولات شرکت اپل در چین به صورت انبوه تولید و اسمیل می‌شوند، این تعرفه ممکن است تأثیر قابل توجهی روی قیمت محصولات این کمپانی بگذارد. این تعرفه روی محصولات مختلف اپل شامل اپل واچ، ایرپاد، هوم پاد، هدفون‌های بیتس، سری محصولات ایرپورت، اپل پنسل، مجیک ماوس، مجیک کیبورد، مک بوک‌ها، مک مینی و کابل‌های اتصال به همراه شارژرها می‌شود.

اپل بارها طی نامه نگاری‌های مکرر از دولت ترامپ درخواست کرده است که تعرفه‌های جدید را برای محصولات اپل در نظر نگیرد؛ با این حال به نظر می‌رسد که دولت آمریکا تصمیم خود را برای تصویب این تعرفه‌های جدید روی محصولات اپل گرفته است و در آینده نزدیک باید شاهد افزایش قیمت محصولات شرکت اپل باشیم.

این تعرفه‌ها به صورت مشخص روی تمامی محصولات یاد شده کمپانی اپل که برای مصرف کنندگان آمریکایی ارائه می‌شوند، در نظر گرفته می‌شوند. در حقیقت اپل برای وارد کردن محصولات تولیدی خود در چین به کشور آمریکا، باید این مالیات سنگین را پرداخت کند که به همین دلیل روی مصرف کنندگان آمریکایی تأثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

گفتنی است که البته این مسئله تنها به کاربران آمریکایی محدود نمی‌شود؛ چرا که مصرف کنندگان در بسیاری از کشورها نظیر ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه، محصولات مورد نظر خود را با پارت نامبر آمریکایی تهیه می‌کنند که در حقیقت این مسئله به طور خاص روی قیمت نهایی محصولات برای مصرف کنندگان تأثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ