توضیحاتی جامع در رابطه با iCloud

0 248

شاید شما نیز مانند دارندگان محصولات اپل اسم iCloud به گوشتان خورده باشد؛ و براتون سوال پیش اومده باشه iCloud چیه و به چه دردی میخوره؟!‌ ما در این پست قصد داریم توضیحاتی جامع در رابطه با iCloud رو خدمتتون ارائه کنیم…

بطور خلاصه بخوایم بگیم iCloud موسیقی، عکس ها، نرم افزارها، مدارک، تقویم و… شما را ذخیره کرده و به صورت بی سیم و خودکار بین دستگاه های شما به اشتراک میگذارد. این آسانترین راه برای مدیریت داده های شماست.

iCloud بسیار بیشتر و حرفه ای تر از یک هارد دیسک معلق در هوا عمل میکند. این راه ساده ترین راه برای دسترسی به محتویات تمام دستگاههای شماست. iCloud داده های شما را ذخیره می کند، بنابراین همیشه از طریق iPad ، iPhone ، iPod Touch ، Mac وحتی کامپیوتر شخصیتان با هر عنوان و برندی که باشدبه آنها دسترسی خواهید داشت. این نرم افزار بدون نیاز به Sync کردن و هیچ گونه مدیریتی به شما دسترسی فوق سریع به موسیقی ، نرم افزارها و آخرین عکسهایتان را خواهد داد، iCloud همچنین ایمیل ، تقویم و حتی دفترچه تلفن شما را بدون نیاز به کمک شما به روز نگاه خواهد داشت.

۵ گیگابایت فضای رایگان اولیه

هنگامی که در iCloud ثبت نام میکنید به صورت خودکار و در بدو ورود ۵ گیگابایت حجم رایگان دریافت خواهید کرد. این مقدار به نسبت نمونه فضاهای ابری مشابه موجود ناچیز است؛ کم بودن این مقدار فضا وقتی بیشتر به چشم می آید که عکس ها و فیلم هایی که توسط خود آیفون گرفته شده اند حجم زیادی میگیرند. با این حال شما میتوانید با صرف هزینه ای فضای بیشتری را خریداری و استفاده کنید.

موزیک ها در icloud

با iCloud موزیک خریداری شما در iTunes در تمامی دستگاه ها ظاهر می شود، همچنین میتوانید آخرین خرید خود را از iTunes هر وقت و هر کجا که می خواهید دانلود کنید.

عکس ها در icloud

با iCloud هنگامی که با هریک از دستگاه های خود عکس بگیرید، عکس شما به صورت خودکار در تمامی دستگاه های شما ظاهر می شود. بدون Sync کردن و بدون نیاز به ارسال؛ تمام عکسهای شما در دسترسند هر کجا که بخواهید.

با یکی از گوشی های خود عکس بگیرید یا عکس های خود را از دوربین دیجیتالتان برروی Mac یا PC خود منتقل کنید. تمام عکس های جدید گرفته شده یا انتقال یافته به صورت خودکار در iCloud ذخیره میشود و این عکس ها از هر کدام از دستگاه های شما قابل مشاهده خواهند بود.

مدارک در icloud

اگر شما از یک نرم افزار مشابه برای دیدن و تغییر دادن فایلهای Word یا PDF و… در دستگاه هایتان استفاده میکنید؛ iCloud تمام مدارک شما را در تمام دستگاه هایتان دچار هر تغییری هم که شوند به روز نگاه خواهد داشت و دیگر نیازی نیست شما این کار را انجام دهید.

یک فایل جدید بسازید یا یک فایل قدیمی را تغییر دهید، نرم افزار مورد استفاده شما آن را در iCloud ذخیره میکند، سپس iCloud آن فایل را با تمام تغییرات در دستگاه های دیگر شما نیز پیاده خواهد کرد.

کتاب ها، نرم افزارها و نسخه پشتیبان اطلاعات

iCloud از یکسان بودن کتاب ها و نرم افزارهای دستگاه های شما اطمینان حاصل میکند. این نرم افزار همچنین از اطلاعات شما کپی خواهد گرفت تا اگر روزی اتفاقی برای آنها افتاد به کمک شما بیاید.

نرم افزارها:

شما تعداد زیادی نرم افزار دانلود میکنید، با کمک iCloud میتوانید تاریخچه تمام نرم افزارهای دانلود شده را ببینید و در صورت نیاز بدون پرداخت دوباره دانلود کنید، علاوه بر این هر نرم افزار جدید خریداری شده به صورت خودکار در تمامی دستگاهها نصب خواهد شد.

iBooks:

iCloud در iBooks نیز عملکردی مانند نرم افزارها دارد. تاریخچه کتاب های دانلود شده، دانلود مجدد آنها و قرار گرفتن کتابهای جدید در تمام دستگاه  ها.
هر کتابی را تا هر کجا که خواندید، هر کجا متن را که بزرگ کردید یا نشانی گذاشتید iCloud بار بعد در تمام دستگاه هایتان کتاب شما را تا آنجا که خوانده بودید باز خواهد کرد و تمام نشان ها و علائمی که برروی خطی از کتاب گذاشته بودید در همان کتاب بین تمام دستگاه ها به اشتراک خواهد گذاشت.

پشتیبانی و ذخیره سازی(Backup):
در این مورد iCloud راهی هوشمندانه تر را در ذخیره اطلاعات پیش پای شما خواهد گذاشت به گونه ای که به صورت روزانه و از طریق Wifi اطلاعات شما را ذخیره می نماید اما نه ذخیره روزانه تمام اطلاعات بلکه تغییراتی که شما هرروز در اطلاعات و داشته های خود ایجاد می کنید.

دفترچه تلفن، تقویم و ایمیل

iCloud ایمیل، تقویم و دفترچه تلفن شما را ذخیره و بین تمامی دستگاه هایتان یکسان میکند و شما قادر خواهید بود که از دستگاهی به پای دستگاه دیگر بنشینید و به کار خود ادامه دهید.

ایمیل:

هنگامی که شما در iCloud ثبت نام میکنید یک اکانت ایمیل رایگان دریافت خواهید کرد.
iCloud تمام ایمیل های جدید شما را با تمام پوشه های زیر مجموعه آن بین تمام دستگاه هایتان ارسال خواهد کرد؛ بنابراین تفاوتی نمیکند که شما با کدام دستگاه خود مشغول کار هستید.

تقویم:

برنامه های روزانه ، ماهانه یا سالیانه خود را در تقویم ثبت کنید و این برنامه ها را در تمامی دستگاه هایتان به صورت مشترک داشته باشید. حتی می توانید تقویم خود را با دیگر کاربران iCloud به اشتراک بگذارید بدین ترتیب اعضای خانواده شما و یا بازیکنان یک تیم ورزشی میتوانند از برنامه هاو قرارهای شخصی و برنامه های ورزشی خود و شما مطلع باشند و آنها را فراموش نکنند.

دفترچه تلفن:

با iCloud دفترچه تلفن شما در تمامی دستگاه هایتان قابل دسترس است، هرگاه خواستید میتوانید شماره ای جدید ثبت کنید و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر شاهد تغییراتی که ایجاد کردید در Address Book دستگاه مک خود یا Outlook کامپیوتر شخصیتان نیز باشید.

iCloud کاربردهای شگفت انگیزی در نرم افزارهایی معروف همچون Mail و iCal در مک و Microsoft outlook در کامپیوتر های شخصی متفرقه دارد. شما میتوانید در مواقع دور از خانه و هنگامی که دسترسی به هیچ کدام از دستگاه هایتان ندارید، تقویم خود، ایمیل شخصیتان و دفترچه تلفن خود را در سایت آیکلود و از هر کامپیوتری بیابید.

بهترین جایگزین های آیکلود

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ