۴ تیر ۱۳۹۸

آموزش ساخت واچ فیس های جدید برای اپل واچ و شخصی سازی بیشتر آن

آموزش ساخت واچ فیس های جدید برای اپل واچ و شخصی سازی بیشتر آن

با جرعت می توان گفت اپل واچ بهترین ساعت هوشمند موجود در بازار است؛ این گجت پوشیدنی بسیار قابل شخصی سازی است به خصوص در مورد واچ فیس ها! ما در این پست قصد داریم آموزش ساخت واچ فیس های جدید برای اپل واچ و شخصی سازی بیشتر آن را برایتان شرح دهیم…

با ایران اپل همراه باشید!

ویرایش واچ فیس های اپل واچ

برای افزودن یا حذف فیس‌های ساعت دیجیتالی در اپل واچ، ابتدا ساعت را روشن کرده و با کلیک چرخنده دیجیتالی در کنار آن، به صفحه نمایش ساعت بروید.

حال روی صفحه عمل لمس با فشار (Force Touch) را انجام دهید تا تصویر ساعت کوچک شده و نام آن در بالا، و کلید Customize در پایین صفحه ظاهر شوند. در صورتی که می‌خواهید ظاهر دیگری را برای ساعت اپل خود انتخاب کنید با کشیدن صفحه به سمت چپ، یا راست می‌توانید شکل‌های دیگر آن را ببینید و انتخاب کنید. اما برای ایجاد تغییرات در ظاهر فعلی ساعت Customize را لمس کنید.

اولین صفحه به شما اجازه تغییر رنگ زمان، و دیگر اطلاعات را خواهد داد. با چرخاندن Digital Crown از کنار ساعت، می‌توانید رنگ ها را تغییر دهید. (همانطور که در پایین مشاهده می کنید ما رنگ بنفش را انتخاب کردیم)

برای شخصی سازی دیگر بخش‌های ساعت، صفحه را به سمت چپ بکشید. صفحه دوم، هر بخش را با خطوطی از دیگر بخش‌ها جدا سازی کرده است. برای ایجاد تغییر در هریک از این بخش‌ها آن را لمس کنید. با لمس بخش مورد نظر، نام آن به نمایش در می‌آید. پس از لمس یکی از بخش‌ها، با چرخاندن چرخنده دیجیتالی، می‌توان محتوای دیگری را جایگزین آن کرد.

برای مثال، ما “فاز ماه” یا Moon Phase را برای بخش بزرگ در وسط صفحه اپل واچ، و وضعیت آب و هوا را برای بخش کوچک پایین آن انتخاب کردیم. پس از اتمام شخصی سازی ظاهر ساعت، Digital Crown را لمس کرده تا تنظیمات ذخیره شوند و به صفحه ساعت بازگردید.

علاوه بر امکان شخصی سازی واچ فیس های فعلی، شما می­‌توانید برای اپل واچ خود ظاهرهای ساعت جدیدی بر پایه واچ قیس های فعلی بسازید. این به شما امکان ساخت چند نسخه از یک واچ فیس، با جزئیات بخش­ های متفاوت را می‌دهد. برای اضافه کردن واچ فیسی جدید، ابتدا با کلیک کردن Digital Crown به صفحه ساعت بروید، سپس روی آن لمس با فشار (Force touch) را انجام دهید. تصویر را به سمت چپ بکشید تا به صفحه New برسید. علامت به علاوه را لمس کنید.

با چرخاندن Digital crown، واچ فیس مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کرده تا بر اساس آن چهره جدیدی برای اپل واچ خود بسازید. در این آموزش ما همان واچ فیس قبل را انتخاب کرده و نسخه ای ساده‌تر، با رنگ قرمز از آن می سازیم. پس از یافتن ساعت مورد نظر، آن را لمس کنید.

واچ فیس انتخاب شده به نمایش درخواهد آمد. برای شخصی سازی آن، روی صفحه لمس با فشار انجام دهید و کلید Customize را لمس کنید.

توسط چرخنده دیجیتالی رنگ قرمز را در صفحه اول شخصی سازی انتخاب کنید.

صفحه را به سمت چپ کشیده تا دیگر بخش‌ها را شخصی سازی کنید. با لمس هریک از بخش‌ها، و انتخاب OFF، آن‌ها را غیرفعال کنید.

در حالی که تمام بخش‌ها خالی هستند، با کلیک کردن Digital Crown تغییرات را تایید، و واچ فیس جدید را ذخیره کنید. مشاهده خواهید کرد که واچ فیس ساعت با رنگ قرمز و بدون دیگر جزئیات به نمایش درخواهد آمد.

اگر قصد حذف یک واچ فیس ساعت هوشمند خود را داشتید، این کار به آسانی از خود ساعت قابل انجام است. برای حذف واچ فیس مورد نظر، انگشت خود را روی صفحه ساعت فشار داده، واچ فیس مورد نظر را یافته، و به سمت بالا بکشید تا تصویر سطل آشغال ظاهر شود. با لمس سطل آشغال، آن واچ فیس حذف خواهد شد.

تذکر: توجه داشته باشید که حذف یک واچ فیس در اپل واچ بدون درخواست تایید، یا همان امکان Undo انجام خواهد شد. پس قبل از حذف آن دقت کنید.

استفاده از تصاویر شخصی به عنوان پس زمینه اپل واچ

یکی دیگر از قابلیت‌های اپل واچ، امکان استفاده از تصاویر شخصی به عنوان پس زمینه واچ فیس است که زمان و دیگر اطلاعات روی آن قرار خواهند گرفت. برای شروع و قرار دادن یک تصویر به عنوان پس زمینه ساعت، به صفحه خانگی ساعت هوشمند خود بروید. برای این کار شاید لازم باشد چندبار چرخنده دیجیتالی را فشار دهید. حال از صفحه خانگی وارد برنامه Photos – با آیکونی به شکل گلی رنگارنگ – شوید.

تصاویر در اپل واچ در ابعاد کوچک نمایش داده می‌شوند. تصویری که میخواهید به عنوان واچ فیس استفاده کنید را انتخاب کنید.

روی تصویر لمس با فشار (Force touch) انجام دهید و سپس Create Watch Face را لمس کنید.

با این کار، زمان و تاریخ به‌ طور خودکار روی تصویر قرار خواهند گرفت.

البته توجه داشته باشید که ممکن است تصویر شما به درستی روی صفحه قرار نگرفته باشد یا نیاز به زوم کردن داشته باشد. برای تنظیم آن روی صفحه عمل Force Touch انجام دهید.

حال کلید Customize را لمس کنید.

با استفاده از چرخاننده دیجیتالی در کنار ساعت می‌توانید روی تصویر زوم کنید. در صورتی که کاملاً تصویر را کوچک کنید، دیگر تصاویر آلبوم به نمایش درخواهند آمد که می‌توانید تصویر دیگری را از آن ها انتخاب کنید.

پس از تنظیم تصویر به شکل دلخواه، Digital Crown را کلیک کرده تا تنظیمات ذخیره شوند.

استفاده از آلبوم تصاویر شخصی به عنوان پس زمینه اپل واچ

اما در صورتی که می‌خواهید از یک آلبوم تصاویر به عنوان پس زمینه اپل واچ خود استفاده کنید، به صفحه نمایش ساعت رفته و روی صفحه Force Touch انجام دهید. صفحات را به سمت چپ بکشید تا به صفحه New برسید و علامت به علاوه را برای ایجاد یک واچ فیس جدید لمس کنید.

صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید و Photo Album را پیدا، و آن را انتخاب کنید.

حال هر بار که ساعت خود را روشن می‌کنید، یا مچ خود را به سمت بالا حرکت می‌دهید، اپل واچ تصویری متفاوت از آلبوم تصاویر شما انتخاب کرده و به عنوان پس زمینه ساعت قرار می‌دهد.

ارسال نظر