۴ تیر ۱۳۹۸

روش پنهانِ تبدیل تصویر به فایل PDF در iOS

روش پنهانِ تبدیل تصویر به فایل PDF در iOS

یکی از قابلیت های پنهان iOS که شاید خیلی ها ازش بی خبر باشند روش مخفی تبدیل عکس به فرمت PDF است. شما می‌توانید با استفاده از یک ترفند هوشمندانه، تصاویر مختلف خود را به صورت فایل PDF خروجی بگیرید.

این روش در آیفون، آیپد و آیپاد قابل اجرا است و شما می‌توانید با استفاده از آن به راحتی فایل‌های پی دی اف مختلف را درست کرده و آن‌ها را برای دوستان خود ارسال کنید. با استفاده از این روش می‌توانید از کتاب‌ها یا جزوه‌های دوستان خود به راحتی پی دی اف تهیه کرده و آن‌ها را به یک کتاب الکترونیکی تبدیل کنید؛ به همین دلیل این روش برای دانشجویان بسیار کارآمد است.

روش پنهانِ تبدیل تصویر به فایل PDF در iOS

کار بسیار ساده است. برای تبدیل تصویر به فایل PDF در iOS کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • اپلیکیشن Photos را باز کرده و عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید
  •  روی دکمه Share کلیک کرده و سپس گزینه Print را بزنید

  • در قسمت پرینت کافی است دو انگشت خود را روی عکس نگه داشته و از هم باز کنید. این کار باعث می‌شود تا گزینه پنهان ذخیره سازی PDF نمایان شود.

  • پس از انجام این کار، امکان ذخیره سازی فایل پی دی اف فعال شده و می‌توانید روش ارسال آن را تعیین کنید. شما می‌توانید فایل PDF را در حساب آیکلود خود ذخیره کنید و به آن در تمام دستگاه‌های خود دسترسی داشته باشید یا آن را به اپلیکیشن های دیگر خود ارسال کنید.

این کار تصویر مورد نظر شما را به صورت فایل PDF به خروجی می دهد و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه‌های دیگر نخواهید داشت.

البته لازم به یادآوری است که فایل‌های خروجی این روش به برای نمایشگر دستگاه شما بهینه خواهند شد و شاید در دستگاه‌هایی که نمایشگر بزرگ‌تر و یا کوچک‌تری دارند نیاز به تنظیم و زوم کردن‌های متعدد داشته باشد.

فراموش نکنید که روش ذکر شده کاملاً پنهان است و تا آخرین مرحله خروجی گرفتن شما هیچ گزینه‌ای برای ذخیره سازی PDF را نخواهید دید.

ارسال نظر