آیا استفاده از شارژر فندکی ماشین برای شارژ دیوایس زیان آور است؟!

0 384

همانطور که می‌دانید، یکی از لوازم جانبی که در خودروها استفاده می‌شود، شارژرهای فندکی است که برای شارژ کردن تلفن هوشمند شما استفاده می‌شود. اما اینکه آیا استفاده از شارژر فندکی ماشین برای شارژ دیوایس زیان آور است یا خیر را در این پست پاسخ خواهیم داد!

آیا استفاده از شارژر فندکی ماشین برای شارژ دیوایس زیان آور است؟!

شاید برخی با اتصال شارژ خودرو به آیفون فکر کنند که این دستگاه در حال نابود کردن باتری دستگاه من است. در واقع وقتی شما شارژر فندکی یک خوردوی عادی را به یک آیفون با باتری ۱۸۱۰ میلی آمپری متصل کنید، دستگاه شما به نوعی ۱۸۱ میلی آمپر از باتری خود را از دست می‌دهد و شما باید آن را مجددا شارژ کنید.

بسیاری از منابع به این مورد اشاره کرده اند که دستگاه‌های شما استانداردهای خاصی را در زمینه شارژ شدن دارند و نباید هرنوع شارژری را حتی شارژرهای خودرو را به راحتی به دستگاه متصل کرد.

براساس استاندارد اپل، شارژرهای این شرکت درجه‌ای بین ۱ تا ۲٫۴ آمپر دارند و شارژی که شما در خودرو استفاده می‌کنید باید از همین استاندارد پیروی کند. در اینجا بد نیست به یک نکته دیگر هم اشاره کنیم.

آمپر میزان انرژی وارد شده به دستگاه شما را نشان می‌دهد، اما ولتاژ، شدت جریان برق ورودی را به شما می‌گوید و معمولا در تلفن‌های هوشمند، باتری با ولتاژ ۳٫۷ تا ۳٫۸ ولت شارژ می‌شوند؛

هرچه ولتاژ بیشتر باشد، سرعت شارژ شدن دستگاه نیز افزایش خواهد یافت و می‌تواند برای باتری مضر باشد.

برای همین، هنگام خرید یک شارژر مخصوص خودرو، مطمئن شوید که میزان آمپر و ولتاژ آن با استاندارد اپل نیز یکسان است. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از شارژرهای خودرو با پورت USB استفاده کنید.

نتیجه

نظر ما این نوع شارژرها برای خودروها در صورتی که از استانداردهای معمول دستگاه شما استفاده کند، مانعی ندارند و می‌توان از آنها استفاده کرد.

برای خرید شارژر فندکی و دیواری با قیمت مناسب و گارانتی معتبر از فروشگاه دیجیتال ایران اپل بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فروشگاه دیجیتال ایران اپل

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ