۱۸ آذر ۱۳۹۸

آیپد پرو ۲۰۱۸ خم می‌شود

آیپد پرو ۲۰۱۸ خم می‌شود

همانطور که می‌دانید اپل چند هفته پیش به صورت رسمی مدل ۲۰۱۸ آیپد پرو خود را معرفی کرد که تبلتی بسیار زیبا، قدرتمند و البته پرمدعاست که کیفیت ساخت بالای آن یکی از نکات ویژه تبلیغ اپل در مورد آن بوده است. اما در این مطلب می‌خواهیم ببینیم که آیا کیفیت و ساخت و مقاومت بدنه آن نیز به اندازه ادعای اپل هست یا نه؟ مطمئناً پاسخ این سوال شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

شاید یکی از مهمترین نکاتی که تا به امروز در خرید اپل آیپد پرو ۲۰۱۸ مورد توجه کاربران قرار گرفته قیمت این دستگاه باشد. اپل قیمت پایه مدل ۱۱ اینچی آیپد پرو ۲۰۱۸ را از ۷۹۹ دلار شروع کرده و برای نسخه ۱۲٫۹ اینچی قیمت پایه ۹۹۹ دلار است. این تبلت واقعاً گران‌قیمت است و برای گرانترین مدل آن باید مبلغی در حدود ۱۵۰۰ دلار پرداخت کنید که شاید برای بسیاری از کاربران ممکن نباشد.

به هر حال و از بحث قیمت که عبور کنیم می‌خواهیم ببینیم آیا تبلتی که خرید آن در حدود ۱۰۰۰ دلار خرج روی دست ما خواهد گذاشت چقدر از نظر کیفیت و مواد مورد استفاده در ساخت بدنه مقاومت خواهد داشت. طبق معمول دوست خوب یوتیوبر ما JerryRigEverything زحمت پاسخ دادن به این سوال را کشیده و در ویدئویی همه نوع تست مقاومت بدنه گرفته از خراش روی نمایشگر و بدنه با انواع سمبه‌های با نمره سختی متفاوت، تست آتش گرفتن نمایشگر و البته مهمترین آنها تست مقاومت در برابر خم شدن را روی این تبلت انجام داده است.

همانطور که در ویدئوی فوق مشاهده کردید اپل آیپد پرو جدید به راحتی و از قسمت سوراخ میکروفون از سمت چپ بدنه و همچنین در سمت راست و محل اتصال مغناطیسی قلم هوشمند، خم شده و با فشار زیاد به راحتی شکسته و تقریباً بلااستفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید این قلم خود به تنهایی ۱۲۹ دلار برچسب قیمت خورده و از نسل دوم است و جالب اینجاست که این قلم نیز خود به راحتی شکسته و خم می‌شود!

اما نکته عجیب‌تر این است تا به امروز عده‌ای از کاربران اپل که این مدل جدید را خریداری کرده‌اند اعلام نموده‌اند که حتی وقتی این تبلت را در کوله‌پشتی خود نیز قرار داده اند و به صورت معمولی آن را جابجا کرده‌اند نیز این تبلت به میزان قابل توجهی خم شده است و بدتر از آن هم این است که شکایت عده‌ای بیان نموده که حتی وقتی این تبلت را از داخل جعبه خارج کردند، با یک محصول آکبد با بدنه خم شده روبرو شده اند.

البته باید بگوییم که این مورد بسیار عجیب به هیچ عنوان در گروه محصولات اپل بی‌سابقه نیست و مسلماً می‌توانید داستان پر سر و صدای آیفون ۶ را به یاد بیاورید که با استفاده از جنس بدنه آلومینیومی خاص خود به شدت در برابر خم شدن آسیب‌پذیر بود و همین مورد باعث شد که اپل در سری ساخت‌های دوم و سوم آن از بدنه با ساختار متفاوتی استفاده کند تا این عیب بسیار زشت را از بین ببرد.

به هر حال اپل هنوز به این اتفاق واکنش نشان نداده است و اگر شما قصد دارید این تبلت را خریداری کنید پیشنهاد می‌کنیم که به شدت مراقب دستگاه نو خود باشید و حتماً از کیس‌های مقاوم و سخت برای نگهداری آن استفاده کنید؛ البته اگر دوست ندارید خودتان نمایشگر آیپد پرو را به یک نمایشگر منحنی تبدیل کنید!

ارسال نظر