آموزش فعال کردن حالت جدید “Do Not Disturb” در گزینه Bedtime در IOS 12

0 1,030

هیچ چیز بدتر از آن نیست که نیمه شب از خواب برخیزید و برای دیدن زمان به صفحه نمایش آیفون خود نگاهی بیندازید و با Notification های بسیاری روبه رو شوید که توجه شما را به خود جلب می کنند و شما را از ادامه خواب باز می دارند. ما در این پست قصد داریم آموزش فعال کردن حالت جدید “Do Not Disturb” در گزینه Bedtime در IOS 12 رو به شما بدیم که در این شرایط خیلی به کاربرد دارذ.

هدف شرکت اپل این است که از این اتفاق با حالت جدید “Do Not Disturb” در گزینه Bedtime در IOS 12 جلوگیری کند و مانع از نمایش Notification ها بر روی صفحه نمایش قفل شده آیفون به هنگام استراحت شبانگاهی شود تا شما را از وسوسه بازکردن برنامه ها در نیمه شب باز دارد.

نحوه فعال کردن حالت Bedtime

۱- Setting را باز کنید.

۲- به قسمت Do Not Disturb بروید.

۳- حالت “Scheduled” در قسمت Do Not Disturb فعال کنید.

۴- بازه زمانی که می خواهید را مشخص کنید. این بازه زمانی معمولا از زمانی است که به خواب می روید تا زمانی که معمولا بیدار می شوید.

۵- حالت Bedtime را فعال کنید.

وقتی که حالت Bedtime فعال است و شما صفحه نمایش گوشی را روشن می کنید، تمام صفحه نمایش مشکی و تاریک است و تنها زمان، میزان شارژ دستگاه و اعلام فعال بودن حالت Bedtime را نشان می دهد.

در این حالت، تمام تماس ها و Notificationهای دریافتی غیرفعال می شوند. Notificationهای شما هنوز درNotification Center قرار دارند و از به پایین کشیدن بالای صفحه نمایش قابل دسترس هستند اما بر روی صفحه نمایش قفل شده قابل مشاهده نیستند.

تقابل حالت Bedtime و Do Not Disturb

اگر حالت Do Not Disturb بدون حالت Bedtime فعال باشد، تمام تماس ها و Notification های دریافتی غیرفعال می شوند اما Notification ها بر روی صفحه نمایش قفل شده قابل رویت هستند.

استثناء قائل شدن برای شماره تماس بعضی از افراد

اگر می خواهید که با وجود فعال بودن حالت Do Not Disturb یا Bedtime، اعضای خانواده در صورت وجود موقعیت اضطراری قادر به برقراری تماس با شما باشند، تنظیمات زیر را انجام دهید.

۱- Setting را باز کنید.

۲- به قسمت Do Not Disturb بروید.

۳- به پایین صفحه و به قسمت Allow Calls From بروید.

۴- یکی از گزینه های Everyone(همه)، No One(هیچ کس) و یا Favorites(مخاطبان مورد علاقه) را انتخاب کنید.

همچنین می توانید گزینه Repeated Calls را در همان قسمت فعال کنید. وقتى این گزینه فعال باشد دومین تماس از یک شخص در بازه زمانی ۳ دقیقه دیگر غیر فعال نمی شود. این یک روش ایده آل برای جلوگیری از تماس های ناخواسته است در عین حال امکان برقراری تماس های اضطراری بالقوه را امکان پذیر می سازد، زیرا اگر در شرایط بحرانی غیر قابل دسترس باشید، اکثر مردم دوباره برای برقراری تماس با شما تلاش خواهند کرد.

بیدار شدن

وقتی زمان بیدار شدن می رسد و حالت Bedtime طبق برنامه ریزی که شما کردید غیرفعال می شود، آیفون یا آیپد شما یک پیام صبح به خیر را نمایش می دهد و به شما اجازه می دهد که با زدن یک ضربه بر روی صفحه نمایش تمام notification های غیر فعال شده در طول شب را مشاهده کنید.

خاموش کردن حالتBedtime

اگر این حالت برای شما مطلوب نیست می توانید به روش زیر در قسمت Setting آن را غیر فعال کنید.

۱- Setting را باز کنید.

۲- به قسمت Do Not Disturb بروید.

۳- اگر می خواهید حالت برنامه ریزی شده Do Not Disturb را کاملا غیر فعال کنید، گزینه  Scheduled را خاموش کنید.

۴- اگر می خواهید حالت Do Not Disturb فعال باشد اما حالت Bedtime غیرفعال باشد، فقط گزینه Bedtime را خاموش کنید.

نکته: برای دسترسی سریع تر به حالت Do Not Disturb باید control center را از پایین صفحه نمایش به بالا بکشید و با استفاده از تاچ سه بعدی بر روی آیکونی که به شکل ماه است از تنظیمات بیشتر استفاده کنید.

این حالت این امکان را به شما می دهد که Do Not Disturb برای یک ساعت تا چندین ساعت تا پایان یک مراسم یا تا زمانی که شما یک موقعیت مکانی خاص را ترک کنید فعال باشد. همچنین گزینه “Schedule” را در پایین صفحه در اختیار شما قرار می دهد که مستقیما در قسمت Do Not Disturb در Setting باز می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن